Odpověď na příspěvek: Re: Krize v ČCE a krize/vize

Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 23. 03. 2010 14:50
Předmět: Re: Krize v ČCE a krize/vize

Už jsem zažil "pracovní porady" (samozřejmě ještě jako zaměstnanec ČCE), které postrádaly jakékoliv vedení a výstup. To je chyba. Ale jiné dabaty mohou klidně plynout jako řeka, co do nich vleze a co z nich a u kterého břehu vyleze, to už je na účastnících. Jako můžeme pouštět neřízeně "chléb svůj po vodě", můžeme i takovou debatu. Já si z nich i leccos odnáším a nějak podle toho také (ne jen) v rámci církve jednám.
Kdyby se něco podobného dělo na úrovni staršovstva, konventu či synodu, no tak běda. Iniciativa bratří Slámy a Mazura však není orgánem církve, a prý ho ani nechce suplovat. Z toho žádný pracovní výstup být nemusí. Přestat mluvit a dělat, to je spíš na těch správních orgánech. Bál bych se, kdyby se z té "Krize/vize" měl stát nějaký nový neoficiální paralelní správní orgán církve.