Odpověď na příspěvek: Re: Krize v ČCE a krize/vize

Od: Kazatel ČCE Petr Sláma <>
Kdy: 22. 03. 2010 21:59
Předmět: Re: Krize v ČCE a krize/vize

Milý Jakube, otevřenost mě nehněvá. Kdyby šlo o uzavřený kutloch, nevytrubovali bychom to zde na evangnetu někomu možná až k omrzení. Nesouhlasím s Tebou, že přímá rozprava, jako byla ta vinohradská, je zakládáním partičky a projevem exkluzivismu. Mám zkušnost, že rozhovor tváří v tvář nenahradí žádná internetová konference - i když je fakt, že ledacos se dá předdikutovat. Exkluzívní je internet zase jinak, vůči starším, kteří nejsou on-line. Já osobně jsem mnohem jistější tváří v tvář obrazovce a s neomezeným časem na přeformulovávání, takže bych s Tebou měl vlastně souhlasit. Přesto mi připadá, že ke společnému hledání patří i přímé setkání. Přesně tohle, kombinace dopředu naplánovaných setkání a v mezičase možnosti diskutovat na internetu, s - doufejme - nějakými výstupy, které to shrnou pro ty, kdo se neúčastnili, mi připadá optimální a inkluzívní. Uzavřená moderovaná je diskuse proto, že ta otevřená, kterou druhdy rozjel Tomáš Molnár, se poněkud zalkla délkou, mentorským tónem a naopak malicherným dovysvětlováváním některých přispěvatelů. Uzavřená moderovaná znamená otevřená komukoli, kdo se přihlásí, s nadějí, že tento práh odradí nezkrotné křandaly. Sám mám ovšem tuto naději dost slabou, v tom Ti dávám za pravdu a v úterý probereme, zda to přece jen neotevřít.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód