Odpověď na příspěvek: Re: Jen technická poznámka

Od: Anonym: Tomáš Molnár <> ( ---.171.broadband3.iol.cz )
Kdy: 14. 05. 2009 13:28
Předmět: Re: Jen technická poznámka

Je možné, přátelé, že jsem to nenapsal dost zřetelně. Pak se omlouvám. Anebo je tu také druhá možnost, o které raději pomlčím…
Celý ten článek je o jediné věci - o modle mamonu. Pak jsou tam dvě cesty náboženské, příliš rychlé, které, mám za to, že nikam nevedou. Dokonce, a odpusťte mi i Vy, kteří velmi upřímně o věci píšete, si nemyslím, že bychom měli udělat rovnou skok k jakési plánované misii. Nejdříve bychom měli na všech rovinách - osobní, sborové, celocírkevní - vyřešit svůj vztah k penězům, tuhle technickou marginálii, bez které instuituce církve, což je nutná a také jen služebná záležitost, nepojede, být tak osvobozeni k pravdě a Pravdě a stát se, či spíše stávat se církví, která je tělem Kristovým. Všechno ostatní, jsem přesvědčen, přijde. Domnívám se, že jsem si to nevymyslel, ale že jen vycházím z Písma a jeho důrazů, z evangelia a jeho výzev. Stačí vzít na vědomí Kázání na hoře a podívat se, čím začíná.
Jestli jsem se tedy jasně v článku nevyjádřil, pak, prosím, zde jsem se pokusil dodat k němu brýle. TM

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód