Odpověď na příspěvek: Re: Leninska otazka: Co delat?

Od: Anonym: Roman Mazur---.net.upc.cz )
Kdy: 08. 05. 2009 21:15
Předmět: Re: Leninska otazka: Co delat?

ahoj honzo, i na můj vkus je preambule našeho církevního zřízení (tvůj první citát) příliš historizující. ale nakonec tam to podle mně (nás?) hlavní zazní:
Za jediné pravidlo víry a života uznává Boží slovo dosvědčené v Písmech Starého a Nového zákona, jejichž středem je Boží zjevení v Ježíši Kristu. Je přesvědčena, že posláním církve a jejích údů jest oslavovat Boha slovem i celým životem, zejména zvěstovat evangelium o spasení v Ježíši Kristu každé generaci a všem bez rozdílu, vysluhovat svátosti podle Kristova ustanovení, společnou prací horlivě usilovat o vždy plnější poznávání pravdy Boží, tvořit obecenství víry, lásky a naděje ve vzájemné službě a pomoci i v řádu a kázni podle Písem a přijímat odpovědnost za věci veřejné. V odpovědnosti za celé stvoření slouží dílu Božího království jehož plnost s nadějí vyhlíží.
tvůj druhý citát je z webu, který chce být (jestli tomu dobře rozumím) příležitostí k misijnímu kontaktu. sám bych "kontaktoval" jinak, ale vyjádření jako "život je dar" nebo "bůh bible je ručitel pravdy" mi nepřijdou špatná…
znám spoustu křesťanů, kteří mají jasný systém, ale pánu bohu dělají spíše ostudu. a naopak mnoho "liberálů", u kterých si říkám, že bych chtěl být tak zbožný jako oni. podle mně se problém dnes neláme na přesném obsahu vyznání, ale na tom, jak moc jím nechám prodchnout své srdce, hlavu, ruce, nohy…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód