Odpověď na příspěvek: Re: Krize

Od: Anonym: David daggie Geisler <> ( 195.113.170.--- )
Kdy: 16. 02. 2010 12:38
Předmět: Re: Krize

Možná, že by bylo zajímavé udělat hluboký a vskutku nezávislý finanční audit v církevních i sborových financích. A udělat ho dřív, než se začnou hromadně motivovat farníci a členové církve do "větší obětavosti". Třeba by se našly rezervy, kde ušetřit, jaké zbytečné náklady "sešktrtat". A jak zefektivnit práci duchovenstva.
My, pracovníci v charitativních či sociálních službách, taky máme platy hluboce pod celorepublikovým průměrem. A to nemluvím o evropském či americkém platovém průměru. A pracujeme intenzívně s lidmi, což vyčerpává hodně. Sebevzděláváme se průběžně. Máme hodně dětí atd.
PS něco na tom systému seniorátních "putujících kazatelů" může bejt. Taky intenzívní výuka laických kazatelů není marná. Taková "reformace zdola". jenom aby se to pak nezvrhlo v nějakej milenialismus, jako v Táboře (nebo jako v "maninskej systém"). :)