Odpověď na příspěvek: Re: O církvi - z pohledu azylanta

Od: Kazatel ČCE Marek Ryšánek <>
Kdy: 30. 01. 2010 12:08
Předmět: Re: O církvi - z pohledu azylanta

Milý Davide, děkujte Pánu za společenství, které Vám toto umožňuje. Taky to tak chápu. Znám mnohé, kteří v ČCE azyl našli. Můj současný sbor, co se týče společenství lidí v něm, takovým azylem je. ČCE může, ale taky nemusí být azylem. Někdy se může stát něčím opačným.Asi je to tak, že některé sbory, či jejich části mohou být azylem, pokud se do nich nevměšují samozvaní inkvizitoři, kteří jsou většinou mnohem aktivnější a hlasitější než většinou mlčící většina moudrých lidí. Ti bývají zticha a drží se raději zpět, protože příliš dobře vědí o složitosti života a bolestech, které přináší. Ježíš nám o Bohu řekl, víme kudy jít - cesto lásky a služby. Pořád ale Bůh zůstává tajemstvým a hledání a tázání v dilematech života nás to nezbavuje.