Odpověď na příspěvek: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Od: Anonym: Jiří Hoblík <> ( ---.addr.cabelmedia.cz )
Kdy: 31. 12. 2008 01:51
Předmět: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Každý si vyčte, co mu jeho brýle dovolí… Skepse a zahořklost jsou dvě odlišné věci. K pojmu skepse si vezmi řecko-český slovník a dějiny filosofie. Jinak mě dost nebaví takové ty lidové snahy někoho psychologizujícím způsobem rentgentovat, jaké že to měl kdo v sobě defektní psychické pochody, které ho vedly k napsání toho, co mě zneklidňuje. A když se chceš pohybovat na osobní meta-rovině, tak si tam buď, pro mne za mne, to je povídání o ničem. Taky sis mohl všimnout, že se v pojmu krize moc nevrtám - a východisek naznačených tam mám spoustu. Jenom s otázkou nějakého celkového východiska to vidím dost bledě. Co takhle církev zrušit a znovu ji konstituovat? Pošetilost, co? Východisko z krize vidím leda "na věčnosti".