Odpověď na příspěvek: Re: Krize ČCE

Od: Kazatel ČCE Adam Balcar <>
Kdy: 14. 11. 2008 13:49
Předmět: Re: Krize ČCE

Mně se ten Tomášův článek dosti líbil, po obsahové stránce (formální nebudu hodnotit). Myslím, že takových kritických článků , kdyby jich bylo víc, by naší církvi jen prospělo. Je tu spousta zajímavých a trefných postřehů. Jen kapitolka Společnost mi přišla slabší v tom, že v ní autora, zdá se mi, především zajímá, co na nás říká veřejnost (společnost). Je otázka, do jaké míry by nás to vůbec mělo zajímat. Čím víc se církev zajímá o to, co na ní říká společnost, tím víc začíná tancovat a přetvařovat se… a tím víc sklízí u společnosti ještě víc posměchu a pohrdání. Své sebevědomí bychom měli a myslím i mohli čerpat odjinud.