Odpověď na příspěvek: Re: Krize ČCE

Od: Anonym: Tomáš Molnár <> ( ---.static.adsl.vol.cz )
Kdy: 12. 11. 2008 17:54
Předmět: Re: Krize ČCE

Milý Jakube, skutečně jsem v úvodu řekl, že jsou to jen disiecta membra a nedělám si v žádném případě ani nárok na to, že jsou to membra všecka. Jestliže jsem se snažil reflektovat věci, které jsou v rámci textu jakoby protichůdné, zrcadlí to možná hloubku některých neporozumění, která mezi námi v církvi panují - a ta existují. Je to jen souběh věcí a událostí, které si byly a jsou vzdáleny v každém smyslu, ale nakonec se sčítají.
Soustředěné práci na sboru bych chtěl rozumět pozitivně - dělám tam, kde stojím, kde jsem doma. Takové to sboříčkování také nechápu - my jsme my a co je naše, je naše a do druhých nám nic není. Anebo chápu, ale nevím, co má společného s církví, totiž s těmi, kdo jsou shromážděni okolo Pána.
Domnívám se, že vím, proč tu jsme, či spíše, proč bychom tu měli být. A dokonce se domnívám, že funkce částky církve zvané ČCE je v této společnosti nezastupitelná. Leč…
Ano, nenavrhuji nic, než první krok do neznáma. To máš pravdu. Tomáš