Odpověď na příspěvek: Re: Přehlížené stáří konkrétně

Od: Anonym: Jaroslav Coufal <> ( 88.103.111.--- )
Kdy: 20. 11. 2006 17:45
Předmět: Re: Přehlížené stáří konkrétně

Ahoj. Nějak mi uniká smysl této diskuse, ale když si mě bereš do úst - budu ještě jednou reagovat. Napsal jsem, že se na půdě sboru setkávají různé skupiny lidí. S různými věkovými skupinami (aspoň já osobně) pracuji různě. Vzhledem právě k jejich věku. Na biblické hodiny pro děti např. nechodí dospělí, a naopak. Myslím si, že je to tak v pořádku a lépe se nám takto pracuje. Mluvil jsem o tom, že starší mají rádi své písně, s dětmi zase zpíváme písně dětské. To mi připadne také přirozené. Nemluvil jsem ale o žádném "generačním rozdělování sboru". To jsi mi asi neporozuměl.
Já Tobě jsem zase neporozuměl proč to, že se církev věnuje mládeži (podle Tebe tuto práci dokonce přeceňuje) hodnotíš jako selhávání. Logické by bylo, kdybys mluvil o tom, že církev selhává v tom, že se málo věnuje jiným věkovým skupinám. To by dávalo smysl. Církev má být otevřená všem - od nemluvněte až po důchodce - v tom s Tebou nelze nesouhlasit. Jestli máš dojem, že naše církev vyniká v péči o mládež, pak buď přece rád, a povzbuzuj ji, aby se stejně věnovala ostatním. Zatím to ale vypadá, že se obouváte do mládeže, a nikdo neví proč.
Zdravím! (a jdu dělat na přípravě biblické :-) jc

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód