Diskuze k článku: Přehlížené stáří

Nenaříkáme nad stárnutím církve zbytečně? Není jen problém v tom, že se příliš orientujeme na mladé a podbízíme se jim? Tolik stručně k obsahu článku, který vyšel v září t.r. v Evangelickém týdeníku. Vzbudil reakce, které z technických důvodů nemohou všechny vyjít tiskem. Právě zde prostor pro diskusi bude.

Odpověď na příspěvek: Re: Přehlížené stáří konkrétně

Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 20. 11. 2006 12:35
Předmět: Re: Přehlížené stáří konkrétně

Jan Kupka napsal(a):
Jestliže píšu Bůh s velkým "B" (a tak jej odlišujeme v češtině od boha s malým "b"), píšu tak i Bohoslužby. To ti to tak vadí, že to rovnou nazveš úchylným?
I bohoslužba je jen službou a rozhodně nelze bohoslužbu stavět na roveň Bohu!
A co se týče ostatních námitek, nevím ani, jestli na ně odpovídat. Srovnávat biblické hodiny s mládeží i nedělkou je opravdu nepřípadné.
Pěkně překrucuješ, co jsem napsal.
Tak rovnou nazvi akcí pro seniory i normální Bohoslužby, kde se scházejí ti starší, nejmladší mají nedělku a mládež? Nu, ta má mládež. Copak nevidíš, že tím jen potvrzuješ, co jsme psali? "Nenaznačujeme tím náhodou, že kostel a dění v něm je tu jen pro ty staré?"
Ne. Jen jsem se snažil napsat, že různé věkové skupiny mají různé potřeby a není dobre je fašisticko-komunistickým způsobem glajchšaltovat a nutit k pseudojednotě.
Ideální by bylo, aby se děti mohly účastnit každých Bohoslužeb. Ale uznávám, že to může být problematické vzhledem k nízkému věku. Ale to není záležitost mládeže. To snad nejsou hlupáci, ne? Tak je z nich nedělejme, prosím.
Další demagogie. Jiné potřeby přece neznamenají, že by někdo byl hloupější…
A senioři nemají "své specifické potřeby"?
Mají, a taky mají mít (a mnohde bohudík mají) svůj vlastní prostor, kde by mohli své problémy řešit…
To jsi vymyslel sám?
Začínáš s osobními útoky? koukám, že to začíná být zajímavý…
P.

Přidat příspěvek:


Ověřovací kód