Dotazník - příloha Pravidel zřizování a rušení kazatelských míst
DOTAZNÍK
(příloha k žádosti o zřízení kazatelského místa ve farním sboru ČCE)

Podává farní sbor ČCE v . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Část I.:

Kazatelské místo má být zřízeno:
1.ke službě v Diakonii ČCE nebo středisku Diakonie ČCE podle Řádu pro kazatele čl.4, odst. 3ano / ne*
2.ke službě v Diakonii ČCE nebo středisku Diakonie ČCEčástečné / úplné *
3.ke službě v Diakonii ČCE / ve středisku Diakonie ČCE v . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
V případě, že požadované kazatelské místo má být určeno byť i jen částečně ke službě Diakonii ČCE nebo středisku Diakonie ČCE, musí být povinnou součástí žádosti o zřízení takového kazatelského místa písemná dohoda podle ŘK čl.4, odst.3

Část II.:

1.Během posledních 5ti let se počet členů sboru:
a)zvýšil o. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
b)snížil o. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

2.Počet míst, kde se ve sboru pravidelně (tj. alespoň 1x měsíčně) káže (včetně sídla sboru):

3.Biblické hodiny za rok celkem:. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .z toho
sídlo sboru. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
střediska. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

4.Biblické hodiny pro děti - počet za rok: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
setkání mládeže - počet za rok: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

5.Vyučování ve školách - počet hodin týdně:
během minulého školního roku: . . . . během tohoto školního roku: . . . .

6.Jiná pravidelná setkání ve sboru během týdne, která zatím nebyla uvedena:

Část II. je potřebné doložit fotokopiemi evidenčních dotazníků, u bodu 3. a 4. se středisky rozumí (kromě kazatelských stanic) i místa konání v sociálních a zdravotnických zařízeních jako i zařízeních Diakonie

Část III.:

1.Rozloha sboru v km2:. . . . . . . . . . . . .
"délka" sboru vyjádřená vzdušnou čarou mezi nejvzdálenějšími body hranic sboru:. . . . . . . . . . . . .

2.Dopravní obslužnost - tj. dosažitelnost a doba potřebná k dosažení nejvzdálenějších míst (s pravidelnou sborovou službou) ze sídla sboru:
a)veřejnými dopravními prostředky:. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
b)osobním automobilem:. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

3.Na území sboru jsou / nejsou* zařízení církve (střediska Diakonie ČCE, církevní školy)
Kazatel do nich dochází (dojíždí) měsíčně celkem na. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .hodin.

4.Zařízení sociální, zdravotní, vězeňská (státní a další), kde kazatel koná pastorační službu:
Měsíčně. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .hodin.

5.Další zvláštnosti sboru (posádkové město, uprchlický tábor v místě, ekumenická aktivita, spolupráce se školami apod.):
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

6.Podílí se kazatel přímo na organizování hospodaření sboru (účetnictví, manažérská funkce při podnikání sboru atd.)?

7.Vykonává kazatel manuální práci pro sbor (topení, úklid, atd.)? Zajišťuje si sbor tyto služby sám a do jaké míry?

8.Má sbor sborovou sestru (bratra), případně další zaměstnance a jaké?

9.Vykonává kazatel se svolením SV nějakou vedlejší činnost?

10.Má kazatel zvláštní obdarování pro práci v církvi (hudba, zpěv, práce s drogově závislými, bezdomovci, publikační nebo přednášková činnost, výtvarné umění, práce v psychiatrické léčebně apod.)?

11.Další specifika činnosti kazatele:

12.Jak vidí sbor svou další perspektivu (výhled cca 10 až 15 let)?

Dotazník vyplňuje farář společně s kurátorem sboru, odpovědi na body 10 a 11 nepřipravuje farář. Dotazník se týká práce stávajícího faráře a stávajícího rozsahu sborové práce.

Pozn: Cesty do zaměstnání nejsou součástí výkonu práce. "Prostoje" a doba cestování se uvádí zvlášť za celý týden.

Část IV.: Časový snímek práce kazatele

Povinnou přílohou dotazníku je i časový snímek dosavadního kazatele 2 pracovních týdnů po sobě jsoucích. Rozhodující je přitom různá náplň pracovních týdnů.
Druhou povinnou přílohou je modelový časový snímek požadovaného kazatelského místa.

Je potřebné zachytit po jednotlivých dnech:

V . . . . . . . . . . . . . . . . . dne . . . . . . . . . . . .
Podpisy

* - škrtněte, co se nehodí