Oznámení: Hledáme pamětníky ASF worcampů v Německu a dalších zemích

Oznámení > Na vědomí

Pozvánka na česko - německý týden v Krkonoších (24.6. - 1.7.) pro pamětníky workcampů spolku ASF (Aktion Sühnezeichen Friedensdienste - Akce smíření a mírové služby), které ASF pořádá v Německu a dalších zemí od šedesátých let 20. století. Více informací na webu: http://pratele-herlikovic.evangnet.cz/tvoris-ty-cesko-nemecky-tyden/

Rádi bychom pozvali na česko-německý týden od neděle večer 24. června do neděle odpoledne 1. července do areálu evangelického střediska Horský domov, Strážné 157 (viz www.horskydomov.cz)
V roce 2018 oslaví náš partner ASF -Servitus (https://www.asf-ev.de/cz/co-je-asf/asf/) 60 let své existence, proto chceme pobyt pojmou retrospektivně a zveme i české účastníky různých workcampů z minulosti pořádaných ASF v zemích, které okupovalo Německo za druhé světové války (tyto pobyty se konají stále i tento rok v řadě zemí Evropy). Kulaté výročí by mělo být impulsem k reflexi, ale také k diskuzi o budoucnosti česko-německých vztahů v měnícím se světě. Jeden večer bude věnován i vzpomínkám na vznik ASF, které přiblíží německý lektor a zveme účastníky různých workcampů a seminářů ke sdílení svých vzpomínek.
ASF je německá dobrovolnická organizace, která vysílá dobrovolníky z Německa i dalších zemí do 13 státu včetně České republiky. Vyrovnávání se s obdobím nacismu a jeho zločiny je pro ASF hlavním motivem a závazkem pro konkrétní činy v současnosti. ASF chce citlivě upozorňovat na důsledky tohoto období historie plného násilí, které přetrvávají až do současnosti, a zároveň vystupovat proti aktuálním podobám antisemitismu, rasismu a diskriminace menšin.
V neděli začneme společnou večeří mezi 19 – 20. hodinou. Mnozí (především němečtí) účastníci dorazí až v pondělí, tomu bude přizpůsoben program. Znalost němčiny není nutná, budeme mít profesionální tlumočníky a dobře se lze domluvit i anglicky. Řada německých dobrovolníků se za rok v Česku také obstojně naučí česky. Je možné přijet jen na několik dní v týdnu.
Pořádá spolek SEM Přátelé Herlíkovic spolu s ASF-Servitus - Další informace a kontakty zde: http://pratele-herlikovic.evangnet.cz
Inzerent: Uživatel Evangnetu Jan Kirschner <>
Stav: vyřízeno
Termín: 30. 6. 2018