Oznámení: Sbor ČCE v Liptále hledá faráře, farářku k 1.10.2010

Oznámení > Kazatelská místa

Volné kazatelské místo

Staršovstvo ČCE Liptál, okres Vsetín hledá faráře – farářku, který/á by po odchodu současného faráře pečoval/a spolu se staršovstvem o život a správu sboru. Nástup možný od 1.10. 2010. Nabízíme farní byt /4+ 1/ se zahradou a balkónem /plynové vytápění/ i garáží. Byt i fara je součástí sborového domu, který byl nově vybudován v těsné blízkosti kostela.
Liptál se nachází v malebném údolí Hostýnských a Vizovických vrchů, má asi 1 400 obyvatel, MŠ a plně organizovanou ZŠ, dětský domov. V obci je ordinace dětského i obvodního lékaře, dopravní obslužnost směrem Vsetín /8 km/ a Zlín /20 km/ je výborná.
Uvítali bychom faráře -farářku se vztahem k dětem i mládeži. Ve sboru je také vysoké procento seniorů. Zavedena je úzká spolupráce se školami, výuka náboženství, nedělní škola, setkávání mládeže i střední generace. Ve sboru působí evangelický pěvecký sbor. Ke sboru patří i kazatelská stanice ve Lhotě u Vsetína /3 km/. Nedělních bohoslužeb se průměrně účastní 75 lidí. Zájemci se mohou hlásit kurátoru Tomáši Němečkovi tel. 603274 012 nebo na mail:
Dříve, než se ke spolupráci definitivně rozhodnete, dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě našeho sboru.
Inzerent: FS ČCE LIPTÁL <>
Stav: vyřízeno