Diskuze k článku: Přehlížené stáří

Nenaříkáme nad stárnutím církve zbytečně? Není jen problém v tom, že se příliš orientujeme na mladé a podbízíme se jim? Tolik stručně k obsahu článku, který vyšel v září t.r. v Evangelickém týdeníku. Vzbudil reakce, které z technických důvodů nemohou všechny vyjít tiskem. Právě zde prostor pro diskusi bude.

Odpověď na příspěvek: Re: potřebujeme faráře (pro mládež)?

Od: Anonym: Jan Dorničák <> ( ---.113.broadband3.iol.cz )
Kdy: 02. 12. 2006 21:27
Předmět: Re: potřebujeme faráře (pro mládež)?

Milý bratře! (doufám, že Vás mé oslovení neuráží)
Nezlobte se na mne za můj příspěvek. Jako většina příspěvků v internetových diskuzích si žil svým životem a jeho život se vyvinul jinak, než jsem si představoval. Jak (snad) správně pochopil bratr Žárský, jednalo se o malé rýpnutí směrem k "soudruhům", ale také jako prvotní ( a druhotná a …) reakce na celou tuto diskuzi. Šlo hlavně o provokaci, plnou ironie mému věku a smýšlení vlastní (usměvavý ksicht).
Přiznávám se plně a bez mučení, že si práce farářů (těch, co znám osobně) vážím a jsem rád, že mi je Pán dal do cesty. A také abych se přiznal ještě víc si vážím práce jejich manželek (což snad pochopíte).
K Vašemu mailu mne napadá spousta věcí, pár jich zkusím bodově, třeba Vás něco osloví. -mám právo změnit zaměstnání -nejsem nenahraditelný -mám právo odělit soukromý život od zaměstnání -má práce může být službou -mám právo na supervizi (to si přidávám opět pro poškádlení)
Mějte se krásně a hledejte v lidech to lepší, i když je to těžké. (Jsou hrozně nevděční a pořád něco chtějí)
Váš bratr Jan

Přidat příspěvek:


Ověřovací kód