Odpověď na příspěvek: Re: UNITED

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 01. 09. 2019 18:30
Předmět: Re: UNITED

Asi je líbivá, ta vaše Selena Gomez, ale nepřijde mi nijak zvlášť vyjímečná…
Tak jinou ukázku, Marina Sadova z národa Marij El:

Tady máte výhodu-nevýhodu, že se nemusíte zdržovat textem, protože není v jazyce, kterému rozumíte… (pokud si nestáhnete rusko-marijský slovník a nezačnete se ten jazyk učit, abyste jejich textům rozuměl) Na té první je jí teprve asi tak 13 let. Jmenuje se to "O přátelství". Ta druhá je asi vrchol její hudební tvorby a hudby jejího národa celkově. Jmenuje se to "Nezapomínám na tebe, můj příteli". Ta třetí je dvoj-jazyčná a tady jsem dal URL na ruskou verzi, někde taky existuje stejné video ale píseň v marijském jazyce.
Ve srovnání s vaší Selenou Gomez - tahle je cudná. Na asi 40 videích, která jsem sehnal, na jednom je v plavkách, protože se část toho odehrává ve vodě, ale jinak je vždy cudně oblečená a nevystavuje ženské krásy příliš… (Tedy i když je krásná, ale na ní je zajímavé něco jiného… Nebo ukazuje, že žena je krásnější v šatech, než když je přes dobrou míru odhalená…) Dnes už bude asi vdaná, nevím…
A ovšem má to příběh - tohle je malý národ Marij El někde uprostřed Ruska, je jich jenom 400,000 a mají vlastní ugro-finský jazyk, který se zapisuje azbukou ale jinak nemá s ruštinou nic společného, a narozdíl od ostatních národů okolo tihle nepřijali křesťanství a jsou původní pohanský národ s kroji a s různými hájemi a s opravdovými čarodějnicemi (https://ok.ru/video/7136085498)… A tenhle malý národ je chráněn svou Hudbou. Je chráněn před asimilací, aby se z nich nestali obyčejní rusové jako všichni okolo nich. I když mají povinnou ruštinu ve škole a je to tam jeden ze dvou úředních jazyků, tak před asimilací je chrání především jejich kultura a zpěvy. Nemají muzikanty, na to je jich málo, ale mají spoustu zpěváků, někde vytáhnou magneťák s muzikou, zpěvák s mikrofonem k tomu zpívá a oni jen tak tancují třeba hodinu před nějakou tamní obdobou Tesco supermarketu, a ani jeden za tu dobu tam neprojde jen tak nevšímavě nakupovat… A nebo občas na fotbalovém stadionu udělají nějaký koncert, zpěváci se střídají po jedné písničce… A tahle Marina Sadova je z nich zřejmě nejhezčí zpěvačka, je to taková jejich princezna v zemi zpěváků, kde ten národ chrání Hudba před zánikem Asimilací…

Ohledně křesťanských zpěvů - myslím, že máte i vy i Bůh nebo andělé větší radost, když si ty písně zpíváte, i když jsou třeba jednodušší nebo "obyčejnější", než když je někde jen tak posloucháte…
Zdejší antroposofové obvykle zpívají nějaké díkůvzdání před jídlem - nejprve krmí duši radostí, a pak krmí tělo pokrmem. A konvenční křesťané (zde katolící i husité) zpívají při mších, s nějakým kancionálem nebo zpěvníkem, ale ty obvyklé zpěvy se dají i naučit zpaměti… A je to mnohem lepší, než poslouchat nějakou vyumělkovanou hudbu nějakého profesionála…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód