Historie kazatelů na sboru ČCE ŠUMPERK

POZOR! Informace o historii působení kazatelů na sborech jsou zatím dílčí, postupně doplňovány dobrovolníky podle dostupných zdrojů. Ty nejsou vždy zcela přesné. Zvláště u starších údajů může docházet k chybám. Máte-li aktuálnější informace či máte-li zájem se projektu zúčastnit, kontaktujte nás, prosím, na . Děkujeme!
od do kazatel pozn.
16. 11. 1945 31. 8. 1946 f Jan Košťál diakon
1. 9. 1946 5. 9. 1959 f Miloš Šourek ThB. farář
1. 7. 1947 30. 9. 1949 f Hynek Merta vikář
1. 7. 1949 31. 1. 1950 f Bohuš Chrástek výpomocný kazatel
1. 1. 1952 30. 11. 1954 f Vladimír Taich vikář; 1.11.1952 - 22.10.1954 voj. služ.
1. 12. 1957 30. 11. 1960 f Lubomír Kabíček výpomocný kazatel; od 1.12.1960 do 31.1.1962 bez státního souhlasu
1. 12. 1960 31. 12. 1973 f Jiří Veber farář
1. 7. 1978 31. 8. 1992 f Bohuslav Polívka farář
1. 9. 1992 31. 3. 1998 f Petr Maláč vikář
1. 4. 1998 31. 8. 2008 f Petr Maláč farář
1. 9. 2008 31. 3. 2015 f Hana Ducho farářka
1. 4. 2014 31. 3. 2015 f Aleš Wrana farář
15. 5. 2017 14. 5. 2022 f Jakub Pavlús
  • Aktualizace: 03. 09. 2019, FS ČCE ŠUMPERK

Poslední změny - schematismus