Historie kazatelů na sboru ČCE NOVÉ MĚSTO na Moravě

POZOR! Informace o historii působení kazatelů na sborech jsou zatím dílčí, postupně doplňovány dobrovolníky podle dostupných zdrojů. Ty nejsou vždy zcela přesné. Zvláště u starších údajů může docházet k chybám. Máte-li aktuálnější informace či máte-li zájem se projektu zúčastnit, kontaktujte nás, prosím, na . Děkujeme!
od do kazatel pozn.
r. 1800 r. 1804 f Josef Gerža farář
24. 8. 1875 13. 12. 1877 f Ferdinand Císař farář
3. 5. 1878 31. 10. 1929 f Josef Dobeš farář
18. 3. 1899 31. 7. 1899 f Čeněk Fiala vikář
5. 1. 1900 20. 11. 1902 f Vincenc Vašíř vikář
21. 11. 1902 30. 6. 1947 f Vincenc Vašíř farář
1. 11. 1938 28. 2. 1969 f Václav Kejř ThDr farář; 27.2.1942 úřad. nám. seniora + 1.10.1945 - 31.3.1968 senior Horácký seniorát
25. 5. 1952 28. 2. 1955 f Jan Žilka vikář
1. 10. 1969 15. 9. 1990 f Josef Batelka farář; 1.7.1973 - 14.7.1981 senior horáckého seniorátu
15. 8. 1990 31. 7. 2005 f Daniel Ženatý farář
1. 9. 1998 31. 7. 2005 f Hana Pfannová farářka
1. 9. 2005 30. 6. 2016 f Markéta Slámová farář
1. 9. 2005 31. 8. 2018 f Zdeněk Šorm farář
1. 10. 2009 21. 10. 2015 f Vojtěch Hrouda farář
1. 4. 2010 31. 12. 2021 pp Martina Dvořáková pastorační pracovnice
1. 9. 2010 22. 10. 2011 f Debora Rumlová farářka
1. 10. 2013 31. 8. 2017 f Ida Tenglerová farářka
1. 1. 2017 31. 12. 2018 pp Ema Oravcová
1. 9. 2019 31. 8. 2024 f Ondřej Ruml
  • Aktualizace: 02. 09. 2019, ÚCK (synodní rada) Alice Pištorová

Poslední změny - schematismus