Bible kralická - 1Kor 16

1Kor 16,1 O sbírce pak na svaté, jakž jsem nařídil v církvích Galatských, tak i vy čiňte.
1Kor 16,2 V každou neděli jeden každý z vás sám u sebe slož, schovaje podle možnosti, aby ne teprv, když k vám přijdu, sbírky se dály.
1Kor 16,3 Když pak přijdu, kterékoli osoby schválíte skrze listy, tyť pošli, aby donesli tuto milost vaši do Jeruzaléma.
1Kor 16,4 Pakliť by bylo potřebí, abych i já šel, půjdouť se mnou.
1Kor 16,5 Přijduť pak k vám, když Macedonií projdu; (nebo Macedonií míním projíti.)
1Kor 16,6 Ale u vásť snad poostanu, aneb i přes zimu pobudu, abyste vy mne doprovodili, kamž bych koli šel.
1Kor 16,7 Nechci zajisté s vámi se nyní toliko na zastavení shledati, ale naději se, že za nějaký čas pobudu u vás, bude-li Pán chtíti.
1Kor 16,8 Zůstanuť pak v Efezu až do letnic.
1Kor 16,9 Nebo otevříny jsou mi tu veliké a mocné dveře, a protivníku mnoho.
1Kor 16,10 Přišel-liť by pak k vám Timoteus, hleďtež, aby bezpečně byl u vás; neboť dílo Boží dělá jako i já.
1Kor 16,11 Protož nechť jím žádný nepohrdá, ale vyprovoďte jej v pokoji, ať přijde ke mně; neboť na něj čekám s bratřími.
1Kor 16,12 O Apollovi pak bratru oznamuji vám, že jsem ho velmi prosil, aby šel k vám s bratřími. Ale nikoli nebyla vůle jeho, aby nyní přišel, než přijdeť, když bude míti čas příhodný.
1Kor 16,13 Bděte, stůjte u víře, zmužile sobě čiňte a buďtež silní.
1Kor 16,14 Všecky věci vaše ať se dějí v lásce.
1Kor 16,15 Prosímť vás pak, bratří, znáte čeled Štěpánovu, že jsou oni prvotiny Achaie, a že jsou se v službu svatým vydali,
1Kor 16,16 Abyste i vy poddáni byli takovým, i všelikému pomáhajícímu a pracujícímu.
1Kor 16,17 Těšímť se pak z příchodu Štěpána a Fortunáta a Achaika; nebo nedostatek pro vaši nepřítomnost oni doplnili.
1Kor 16,18 Potěšili zajisté mého ducha i vašeho. Protož znejtež takové.
1Kor 16,19 Pozdravujíť vás sborové, kteříž jsou v Azii. Pozdravujíť vás v Pánu velice Akvila a Priscilla, s církví tou, kteráž jest v domu jejich.
1Kor 16,20 Pozdravují vás všickni bratří. Pozdravte sebe vespolek v políbení svatém.
1Kor 16,21 Pozdravení vlastní rukou Pavlovou.
1Kor 16,22 Jestliže kdo nemiluje Pána Jezukrista, budiž proklatý: Maran atha.
1Kor 16,23 Milost Pána Jezukrista budiž s vámi.
1Kor 16,24 I láska má v Kristu Ježíši se všemi vámi. Amen.