V Českém Brodě si v sobotu připomenou oběti katastrof

Kazatel ČCE Filip Keller <>
Autorem textu je viz kontakty níže.
(1.11.2005, rubrika: Aktuality)


V Českém Brodě se přesně čtyři týdny po ničivém zemětřesení v Pákistánu uskuteční ekumenická vigilie za oběti přírodních katastrof ve světě. Zvou na ni členové Psychosociálního intervenčního týmu ČR.

Ekumenická modlitba proběhne v sobotu 5.11. v kostele Nejsvětější Trojice v Českém Brodě a v přilehlých Jiráskových sadech pod širým nebem. Začne v 19 hodin. Bohoslužba bude mít podobu nočního bdění se zpěvy, čteními a modlitbami. Předsedat jí bude místní evangelická farářka Magdaléna Štajfová.

Představitelé církví tak chtějí reagovat na sérii zemětřesení a hurikánů, které postihly řadu zemí v Asii a Americe. Organizátoři zvou všechny, kteří tímto způsobem chtějí vyjádřit solidaritu se zasaženými lidmi. Během shromáždění také vykonají sbírku na pomoc obětem zemětřesení v Pákistánu. Její výtěžek poputuje na konto Diakonie Českobratrské církve evangelické. Ta výtěžek předá švýcarské partnerské organizaci HEKS, která působí přímo v Kašmíru.

Pořad vigilie je k dispozici pro využití v dalších městech na adrese: http://coena.edunix.cz/pripadnosti/vigilie_za_obeti_katastrof.pdf. Připravili ji členové Psychosociálního intervenčního týmu ČR. Ten tvoří duchovní, psychologové a pracovníci humanitárních organizací, kteří se angažují v pomoci při neštěstích. Podobnou bohoslužbu uspořádali v Praze týden po teroristických útocích v Londýně v červenci tohoto roku (pozvánka a liturgický pořad zde: http://coena.edunix.cz/aktual/ekumboh_londyn a zpráva o události zde: http://www.kadel.cz/dchp/krizovasl/zprava.asp?id=329) a další chystají k výročí úderu vln tsunami v jihovýchodní Asii na 26. prosinec.

Kontakty:

Karel Šimr 731 433 011
Magdaléna Štajfová 777 213 718
Marek Bendy Růžička 603 841 715


  • 138 komentářů
  • Původní autor: viz kontakty níže
  • poslední změna: 02.11.2005 21.37