Vzpomínkový řetězec připomene oběti dopravních nehod

Správci Evangnetu <>
Autorem textu je Mgr. Karel Šimr.
(29.10.2008, rubrika: Oznámení)


V sobotu 8. listopadu, tři měsíce po železničním neštěstí ve Studénce, propojí Českou republiku vzpomínkový řetěz s názvem „Spojeni osudem: ani v neštěstí nejsme sami“. Připomene také oběti dalších dopravních nehod.

Připomenout památku zemřelých, situaci zraněných a jejich rodin, statečnost pomáhajících a podpořit vnímavost a solidaritu nás všech – to jsou hlavní cíle vzpomínkového řetězce za oběti dopravních nehod. Ten v sobotu 8. listopadu 2008 proběhne v řadě měst České republiky.

Celodenní akce začne po 10. hodině ve Studénce vzpomínkovým setkáním na místě, kde 8. srpna najel vlak EC 108 Comenius do spadlého mostu. Při nehodě nebo v jejím důsledku zemřelo osm lidí a sedm desítek lidí bylo zraněno. Vzpomínkový řetězec pak bude pokračovat podle jízdního řádu vlaku na nádražích v Olomouci (11 hodin), České Třebové (12 hodin) a v Praze (14 hodin).

Celý den vyvrcholí v 16 hodin Koncertem na památku obětí dopravních nehod v kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti u Chrudimi. Místní si tak připomenou tragickou událost z května tohoto roku: Ve čtvrtek 22. 5. 2008 vjel na náměstí 26letý řidič pod vlivem drogy na chodník a zabil tam 28letou ženu a jejího 3letého syna.

Akci pořádá Psychosociální intervenční tým ve spolupráci s Krizovým centrem Ostrava, Českým sdružením obětí dopravních nehod, sdružením Rafae, Městským úřadem v Chrasti, Dopravním vzdělávacím institutem, Federací strojvůdců ČR, humanitární organizací ADRA, Charitou ČR a dalšími občany a institucemi.

Další tisková zpráva s podrobnými informacemi bude vydána 5.11.2008. Informace je možné sledovat také na http://pit-cr.info.

Tiskoví mluvčí akce:

Karel Šimr, koordinátor Psychosociálního intervenčního týmu, tiskový mluvčí akce za Čechy
739 244 774

Lukáš Humpl, mluvčí Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje, tiskový mluvčí akce za Moravu
722 548 840


Příloha [1]: Tiskova zprava k tisku <tz_2008-10-29.pdf> (90.2 KB)