Audiovýklad bible na webu Českého rozhlasu

Kazatel ČCE Jan Plecháček <>
Autorem textu je Český rozhlas.
(11.2.2008, rubrika: Oznámení)


Český rozhlas Online zveřejnil ve spolupráci s Redakcí náboženského vysílání Audiovýklad Bible na internetových stránkách www.rozhlas.cz/nabozenstvi/bible.

Základem projektu Audiovýklad Bible jsou dva pořady s náboženskou tematikou. Jednak pořad Ranní Slovo Českého rozhlasu 3 – Vltava, který každou neděli přináší zamyšlení nad jedním z biblických textů, jenž na příslušnou neděli připadá podle liturgického kalendáře, a jednak pořad Českého rozhlasu Plzeň Křesťanská vlna.

Oba pořady moderuje Petr Vaďura a mezi jeho hosty patří naši přední teologové jako Jiří Beneš, Pavel Filipi, Pavel Hošek, Petr Pokorný, Jan Sokol a další. V Audiovýkladu Bible nechybí ani záznamy krásných a neotřelých výkladů profesora Jana Hellera, který zemřel minulý týden.

Redaktorka náboženských stránek z Českého rozhlasu Online Jana Šustová upřesnila: „Cílem tohoto projektu je představit jednotlivé knihy Starého i Nového zákona a nabídnout výklady jejich částí. V současné době jsou zpřístupněny stránky ke všem knihám Nového zákona. Ze Starého zákona jsou zatím k dispozici Žalmy a kompletní výklad knihy Daniel. Ostatní starozákonní knihy budou zveřejňovány během první poloviny tohoto roku.“

Prozatím jsou k dispozici pořady Ranní Slovo vysílané od března 2005 doposud. V nejbližších měsících přibudou pořady vysílané od února 2004 do února 2005.


Pořad Ranní Slovo má ve vysílání Českého rozhlasu 3 – Vltava dlouhodobou tradici (od dubna 2002). Lze jej naladit vždy v neděli od 7.35 do 8 hodin.


Každý nově odvysílaný pořad Ranní Slovo Český rozhlas Online pravidelně zveřejňuje na stránkách www.rozhlas.cz/nabozenstvi a rovněž jej bude zařazovat i do Audiovýkladu Bible.


Tisková zpráva Českého rozhlasu z 21. 1. 2008