Index: texty:barmenske_teze ============================================================================= --- texty:barmenske_teze 2008-09-29 17:24:23 (revize 4) +++ texty:barmenske_teze 2023-09-16 21:11:04 (revize 5) @@ -3,5 +3,5 @@ Ježíš Kristus, jak je dosvědčeno v Písmu, je Božím slovem, kterému máme naslouchat a jemuž máme v životě i v umírání být poslušní. -Odmítáme falšené učení, dle kterého by církev měla za zdroj svého zvěstování uznat krom tohoto jednoho Slova Božího i jiné události a mocnosti, postavy a pravdy, než je Boží zjevení. +Odmítáme falešné učení, dle kterého by církev měla za zdroj svého zvěstování uznat krom tohoto jednoho Slova Božího i jiné události a mocnosti, postavy a pravdy, než je Boží zjevení. 2. „''Vy však jste z Boží moci v Kristu Ježíši; on se nám stal moudrostí od Boha, spravedlností, posvěcením a vykoupením.''“ (1K 1,30)