Téma: dotaz na pana faráře Wránu

Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 18. 06. 2019 20:53
Předmět: dotaz na pana faráře Wránu

Navigace: link | přehled | fórum
Jak byste reagoval, kdyby za Vámi přišel homosexuální pár, že se budou brát (registrovat) Vás tam chtějí kvůli požehnání.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 19. 06. 2019 22:40
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Proč se ptáte?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 19. 06. 2019 22:48
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Taky by mě zajímalo. Tak ven s tím, pane Vrána!
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 06. 2019 07:14
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Určitě. Svůj postoj přesně k této otázce jsem tady už před časem napsal, můžete si ho dohledat. O skrytí mého stanoviska mi teď nejde. Ale: nejsou otázky a nejsou odpovědi bez kontextu. Když se někdo na něco ptá se zlým záměrem, je často lepší neodpoovídat. Dost jsem se k tomu naučil od Ježíše. Napadne vás, kde se Ježíš právě takto zachová? A proto se teď ptám už vás dvou, proč mi pokládáte tuto otázku? Možná mě opravíte, ale prozatím vás považuji za dva provokatéry, každopádně lidi nevážné, kteří tady sami plácnou jakoukoliv kravinu. Například: vnášíte tady stále a stále téma homosexuality,a pak říkáte, že to církev je jim posedlá. Jste lidé, skrytí za nicky, kteří sami za svá slova odpovědnost nenesou. A přitom ta slova, která po mně chcete, odpovědná být mají. Představuji si, že za mnou přijdou dva homosexuálové, že se mají rádi, a že by si pro svůj vztah přáli boží požehnání. Co bych tak asi řekl? Když tojím v zodpovědnosti vůči Bohu a jeho slovu? Když stojím v zdpovědnosti, že budu brát vážně lidskou důstojnost těch žadatelů?
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 06. 2019 10:19
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Určitě. Svůj postoj přesně k této otázce jsem tady už před časem napsal,  můžete si ho dohledat. O skrytí mého stanoviska mi teď nejde. Ale: nejsou  otázky a nejsou odpovědi bez kontextu. Když se někdo na něco ptá se zlým  záměrem, je často lepší neodpoovídat. Dost jsem se k tomu naučil od Ježíše.  Napadne vás, kde se Ježíš právě takto zachová? A proto se teď ptám už vás  dvou, proč mi pokládáte tuto otázku? Možná mě opravíte, ale prozatím vás  považuji za dva provokatéry, každopádně lidi nevážné, kteří tady sami  plácnou jakoukoliv kravinu. Například: vnášíte tady stále a stále téma  homosexuality,a pak říkáte, že to církev je jim posedlá. Jste lidé, skrytí  za nicky, kteří sami za svá slova odpovědnost nenesou. A přitom ta slova,  která po mně chcete, odpovědná být mají. Představuji si, že za mnou přijdou  dva homosexuálové, že se mají rádi, a že by si pro svůj vztah přáli boží  požehnání. Co bych tak asi řekl? Když tojím v zodpovědnosti vůči Bohu a jeho  slovu? Když stojím v zdpovědnosti, že budu brát vážně lidskou důstojnost  těch žadatelů?
Odpovím vážně: Spálil jsem se v církvi tolikrát a setkal se s tolikerým pokrytectvím, že jsem dlouho tuto zkušenost zpracovával a držel se, abych církevníky s jejich "bohulibými" proslovy neposílal k čertu. Dnes se na církev dívám s velkou opatrností a nestydím se si dělat legraci, zvlášť když k tomu místní diskutéři svádí. V reálu jsem jiný, jsem schopen vážné diskuze a dokonce prozradím, že se z minulosti od vidění známe. Blíž vás neznám, přátelé jsme nebyli, ale vím, že jsem ve vás pocit, že jsem provokatér, nevzbuzoval.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 06. 2019 11:48
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

OK. I s Jančou jsem se už několikrát snad do upřímného rozhovoru dostal. A pak zase začnete psát blbiny - i když já vlastně ani nevím, kolik třeba různých lidí se podepisuje Anonym. Myslím, že vás prostě ta kryptonymita svádí k jakémusi rozštěpení a nezodpovědnosti. Má to podle vás nějaké řešení? Nebo to tu máme fakt přenechat jako prostor k vyblbnutí?
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 06. 2019 12:10
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 OK. I s Jančou jsem se už několikrát snad do upřímného rozhovoru dostal. A  pak zase začnete psát blbiny - i když já vlastně ani nevím, kolik třeba  různých lidí se podepisuje Anonym. Myslím, že vás prostě ta kryptonymita  svádí k jakémusi rozštěpení a nezodpovědnosti. Má to podle vás nějaké  řešení? Nebo to tu máme fakt přenechat jako prostor k vyblbnutí?
I blbnutí má význam. Čekal bych víc porozumění tomu, proč se kdo jak chová. Vždyť každý koho potkáte, má svůj příběh a je potenciální ovečkou do stáda církve. Někdy mám pocit, že na to faráři dávno zapomněli a už jen filozofují a teologicky přednáší a hodnotu vidí jen v tom, kdo je na stejné vlně. A zlobí se, nebo odmítají bližního, protože není na tom stejně. Myslím, že se berete moc vážně.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 06. 2019 13:09
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Jo, tak zrovna otázku, která tohle vlákno rozjela, beru velmi vážně. Nevím, jestli je to "moc" vážně. Protože si uvědomuji, jak hloupě a povrchně se tady mluví o homosexualitě. Vím, že mnohých křesťanů se tahle otázka dotýká velmi osobně, vnitřně a třeba i bolestně. A tady na evangnetu se najdou takoví, kteří o tom píší velmi nevážně, povrchně, provokativně, myslím, že až hnusně. Janča, ale i jiní. I jakýsi Anonym v posledních týdnech, nevím, jestli totožný s vámi. Co s tím? Má takové blbnutí být?
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 06. 2019 13:13
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Já jsem sem třeba v minulosti přišel, protože jsem hledal společnost křesťanů a měl jsem vážný zájem o sdílení. Velmi brzy jsem však došel k názoru, že se tu setkávají buď fanatici nebo blázni. Takže ode mě nemůže nikdo čekat vážné rozhovory. Beru to tu jako relax.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 06. 2019 13:45
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Což je třeba pro mě cenná zpětná vazba. Protože se tady s něčím takovým setkávám už poněkolikáté, sám bych viděl jako jediné křesťanské řešení, kdyby se účastníci museli registrovat. Ale já nejsem správce stránky. I pak by třeba takoví registrovaní mohli psát věci, které by jiným přišly jako blbosti, ale už by to bylo na jejich zodpovědnost. Ano, možná by důsledkem bylo, že by tady nikdo nebo skoro nikdo nepsal. Ale pořád by to asi bylo lepší, než když se tady lidem ubližuje - jak jsem psal o příspěvek výše, nebo dochází k pohoršení, jak píšete sám o sobě.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 20. 06. 2019 20:11
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Pane Vrána, vy tady sám dobrovolně lezete mezi "troly" už mnoho let, a pak si postěžujete, že tady jsou samí trolové.
Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 20. 06. 2019 22:57
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Martin Janča napsal(a):
 Pane Vrána, vy tady sám dobrovolně lezete mezi "troly" už mnoho  let, a pak si postěžujete, že tady jsou samí trolové.
No to jsou mi argumenty. A proč Vy a nově i Anonym, kterého jsem dlouho za trola nepovažoval, se musíte zrovna zde neustále hloupě předvádět? Přece máte na internetu i jiná možná fóra předvádění vašeho ega? Uvědomujete si vůbec, že kvůli vám zde odmítá přispívat více lidí, kteří zde kdysi přispívali, ale dnes jsou vámi znechuceni? Já třeba po dobu vaší, dle mého názoru, zbytečné přítomnosti, zde odmítám přispívat. Jinými slovy: nechcete oblažovat vašimi rádoby inteligentními příspěvky jiné diskusní fórum? Třeba tam konečně naleznete pochopení své osobní situace.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 21. 06. 2019 10:05
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Uživatel Evangnetu Roman Skála napsal(a):
   Martin Janča napsal(a):  > Pane Vrána, vy tady sám dobrovolně lezete mezi "troly" už  mnoho  > let, a pak si postěžujete, že tady jsou samí trolové.    No to jsou mi argumenty. A proč Vy a nově i Anonym, kterého jsem dlouho za  trola nepovažoval, se musíte zrovna zde neustále hloupě předvádět? Přece  máte na internetu i jiná možná fóra předvádění vašeho ega? Uvědomujete si  vůbec, že kvůli vám zde odmítá přispívat více lidí, kteří zde kdysi  přispívali, ale dnes jsou vámi znechuceni? Já třeba po dobu vaší, dle mého  názoru, zbytečné přítomnosti, zde odmítám přispívat. Jinými slovy: nechcete  oblažovat vašimi rádoby inteligentními příspěvky jiné diskusní fórum? Třeba  tam konečně naleznete pochopení své osobní situace.
A co čekáte za inteligentní diskuze, když je to tu jako v blázinci?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 21. 06. 2019 09:33
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Jančo, nechtěně jste mě vyznamenal. Takhle přece volali nečistí duchové na Ježíše: "Co je ti po nás?" Tohle je naše rejdiště…
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 21. 06. 2019 10:04
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Jančo, nechtěně jste mě vyznamenal. Takhle přece volali nečistí duchové na  Ježíše: "Co je ti po nás?" Tohle je naše rejdiště…
Nevěděl jsem, že jste takový druhý Ježíš, který nás tahá z rejdiště temných sil. Moc díky.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 21. 06. 2019 11:37
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Pane Skalka, když odtud konečně odejdeme, abychom vám uvolnili místo, co nabídnete vy? Tu vaši namyšlenost, přezíravost, posměškování diskutníků s jiným názorem, které jste dosud ukazoval? Evangnet by šel s vámi z bláta do louže.
Pane Vrána, když jste jako Ježíš, tak si nebrečte, že mezi nás lezete.
Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 21. 06. 2019 15:04
Předmět: Re: na hrubý pytel, hrubá záplata

Martin Janča napsal(a):
 Pane Skalka, když odtud konečně odejdeme, abychom vám uvolnili místo, co  nabídnete vy? Tu vaši namyšlenost, přezíravost, posměškování diskutníků s  jiným názorem, které jste dosud ukazoval? Evangnet by šel s vámi z bláta do  louže.    Pane Vrána, když jste jako Ježíš, tak si nebrečte, že mezi nás lezete.
Na hrubý pytel, hrubá záplata. Jste nevychovaný a i určitá drzost Vám není cizí. To, co jste zde předvedl před několika dny ohledně přijetí nabídky placeného sexu se stejným pohlavím, přesahuje už všechny meze. Divím se, že Vám toto a podobné věci, které zde dlouhodobě předvádíte, administrátoři tak automaticky tolerují. Je vidět, že nějaká sebereflexe je pro Vás cizí pojem. Trvám na tom, že máte na poklesu úrovně diskuse na evangnetu a znechucení mnoha potencionálních diskutujících velký podíl. Blátivou louži tak děláte z evangnetu především Vy sám.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 21. 06. 2019 15:28
Předmět: Re: na hrubý pytel, hrubá záplata

To je od vás demagogie, pane Skalka. Já zde udržuji při životě diskusní fórum už léta. Diskutující se totiž ještě před tím odstěhovali na sociální sítě. Nová doba. O úrovni skupin o ČCE třeba na fb se můžete přesvědčit sám. Chcete tady zvednout úroveň? Založte si svá vlákna s lepšími tématy a diskutujilcí se vám jen pohrnou 😏 Místo toho tady frfláte jak starej komunista.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 22. 06. 2019 13:32
Předmět: Re: na hrubý pytel, hrubá záplata

nechete martina napokji mluvi pravdi..vito n ne unesete!
Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 22. 06. 2019 20:28
Předmět: Re: na hrubý pytel, hrubá záplata

Martin Janča napsal(a):
 To je od vás demagogie, pane Skalka. Já zde udržuji při životě diskusní  fórum už léta. Diskutující se totiž ještě před tím odstěhovali na sociální  sítě. Nová doba. O úrovni skupin o ČCE třeba na fb se můžete přesvědčit sám.  Chcete tady zvednout úroveň? Založte si svá vlákna s lepšími tématy a  diskutujilcí se vám jen pohrnou 😏 Místo toho tady frfláte jak starej  komunista.
Vy udržujete při životě diskusní fórum na takové úrovní, že zde přispívá jen pár zoufalců s problémem s český jazykem a kdyby to zde občas nesrovnal pan farář Wrana, tak se to opravdu nedá číst. Tím bych se fakt nechlubil. Jinak se Váš slovník nápadně podobá slovníku soudruha Bureše. Jen ještě chybí: "vedou proti mně kampaň"!
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 22. 06. 2019 22:01
Předmět: Re: na hrubý pytel, hrubá záplata

"Bureša" mám docela rád. Mám se líp než za Kalúska. Neříkejte, že vy ne?
Když jsme u češtiny, nepíše se "na hrubý pytel, hrubá záplata" ale "na hrubý pytel hrubá záplata"
Ono se dobře směje tomu, kdo je slabší, ale vy taky nejste zrovna kadet přes češtinu. Máte tady toho povíc.
Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 22. 06. 2019 22:21
Předmět: Re: na hrubý pytel, hrubá záplata

Martin Janča napsal(a):
 "Bureša" mám docela rád. Mám se líp než za Kalúska. Neříkejte, že  vy ne?    Když jsme u češtiny, nepíše se "na hrubý pytel, hrubá záplata" ale  "na hrubý pytel hrubá záplata"    Ono se dobře směje tomu, kdo je slabší, ale vy taky nejste zrovna kadet přes  češtinu. Máte tady toho povíc.
Ale nepovídejte, pojídači psích exkrementů. V tom na Vás určitě nemám. Jinak na Vás mám v mnoha oblastech. Už jste se zde dostatečně předvedl, abych věděl, co jste zač. V té mě větě samozřejmě nemáte pravdu. Vemte s sebou Vašeho advokáta "Velkého psa" a doučte se společně česky. Bude vám to slušet.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 22. 06. 2019 22:32
Předmět: Re: na hrubý pytel, hrubá záplata

Sice jsem pojídač exkrementů, nejsem na to hrdý, ale česky umím a na to hrdý jsem. Jednak začínáš větu malým písmenem. Budiž, je to nadpis. Pak to ale nemůže být souvětí. A pokud to je souvětí, mělo by tam být nějaký sloveso. Kdybys napsal "hrubý pytel, hrubá záplata", bylo by to ok. Ale "na hrubý pytel, hrubá záplata", to neokecáš. A není to první tvůj mluvnický exkrement. Teď nemám na mysli překlepy. S čárkama za slovy nejsi prostě kamarád. Neměl by ses smát Psovi, jinak se budu smát já tobě.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 21. 06. 2019 12:43
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

To bych si ani na pikosekundu nemyslel. Do takového matrixu mě vtahuje Janča