Téma: Cirkevni mobilni sit?

Od: Správci Evangnetu (Petr Tomášek) <>
Kdy: 12. 07. 2006 15:09
Předmět: Cirkevni mobilni sit?

Navigace: link | přehled | fórum
Zdravim!
Netyka se to sice primo internetu, ale myslim, ze to patri sem:
SR CCE dohodla z jednim s mobilnich operatoru hromadnou smlouvu za zvyhodnenou cenu pro evangelicke farare, jejich rodine prislusniky a dalsi cirkevni pracovniky (viz http://www.srcce.cz/_redakce/img/php1114_434.rtf). Jedna se o obdobu podobnych smluv s velkymi podniky. Je ovsem otazka, zda-li tim ustredi cirkve neprekrocilo ponekud sve pravomoce, kdyz zajistilo jednomu komercnimu subjektu priliv desitek (mozna stovek) novych zakazniku. Co na to rikate?
Od: Anonym: David Šorm <> ( 80.79.28.--- )
Kdy: 12. 07. 2006 15:29
Předmět: Re: Cirkevni mobilni sit?

V této věci jsem angažován jen tak, že jsem již součástí sítě. Ale pokud vím, onen nejmenovaný T-Mobile byl jediný schopen ČCE předložit zvýhodněnou nabídku plus jednorázový sponzorský dar. Ostatní se na to slušně řečeno vydlábli a teď toho mohou jen litovat, neboť součástí sítě mohou být i kurátoři(ky) a přesbyteří(ky). A jinak smlouva je uzavřena na dva roky. Nikde není řečeno, že pokud někdo jiný předloží nabídku lepší, že se jí nevyužije. Jsem rád, že ústředí konečně (po různých Xavériích) zajistilo opravdu dobrý produkt.
Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 12. 07. 2006 17:23
Předmět: Re: Cirkevni mobilni sit?

Spatne mi rozumite. Je mi uplne jedno, ktereho operatora ustredi cirkve zvolilo, ale to ze vubec nejakeho! Myslim, ze to proste neni policky korektni (pripada mi to podobne, jako by treba z UCK na sbory prisel dopis, kterou maji volit stranu, jenom proto, ze [ciste teoreticky] by to bylo pro CCE financne vyhodnejsi.) Proste si myslim, ze CCE neni kolos typu CEZ, nebo jineho velkeho podniku, kdy jde vsechno nadirigovat zhora. Vzdyt i sbory jsou do urcite miry nezavisle pravni subjekty!
Od: Kazatel ČCE Filip Keller <>
Kdy: 12. 07. 2006 22:07
Předmět: Re: Cirkevni mobilni sit?

Mám za to, Petře, že se v této věci mýlíš. Ze strany SR, která jednání s mobilními operátory vedla z pověření synodu, jde o nabídku, což v dopisech do sborů bylo zdůrazněno. Nikdo není nucen do sítě vstoupit. A právě proto, že jsou sbory "do určité míry nezávislé právní subjekty", nemusí nabídku přijmout.
Od: Anonym: David Šorm <> ( 80.79.28.--- )
Kdy: 15. 07. 2006 09:41
Předmět: Mobil a politika

Já tedy, Petře, na volbě operátora nic politickýho neshledávám. Nebo že by v hesle "pořádně to rozjeď!!" bylo něco závažného? Náš synodní Joel jezdí ve Škodovce proto, že je "simply clever"? Nevím. Politika je zcela jiný byznis. Taky mě vždy naštve, když před volbami adresně dostávám letáky od nejmenované křesťanské strany, ve kterých je výzva, abych je volil právě proto, že jsme křesťané a navíc abych tuto výzvu ohlašoval ve sboru. Vždy mě to nadzvedne a to netvrdím, že bych je nevolil. Ústředí se musí chovat jako dobrý hospodář - minimalizovat náklady, být servisem pro sbory, zjednodušovat komunikaci. Je spíše otázkou, proč CMS někoho nenapadla už dřív. Naše práce je postavena na komunikaci a ta dnes žel něco stojí. Já jsem rád, že mohu komunikovat levněji. A pokud v té síti budou všichni, se kterými potřebuju v církvi komunikovat (což dopředu nevím), budu jenom rád.
Od: Anonym: Kurt Sehrbrauchemilch---.brno.angel.static.bluetone.cz )
Kdy: 21. 07. 2006 16:37
Předmět: Re: Mobil a politika

Synodní Joel jezdí ve Škodovce a synodní Smeták jezdil v Mercedesu, protože byl simply more clever.
Od: Anonym: Soběslavský Ondřej <> ( ---.42.broadband3.iol.cz )
Kdy: 21. 07. 2006 20:29
Předmět: Re: Mobil a politika

Slovní spojení synodní smetak pochází zřejmě z nádražního bufetu, stejně tvrzení, že jezdil v Mercedesu, ano v " zdědeném " po předchůdci, tak dlouho, že už nemohl / ten automobil / a pak oné Škodě, kterou pak převzal nástupce. Ondřej Soběslavský, 608363274
Od: Anonym: Kurt Sehrbrauchemilch---.brno.angel.static.bluetone.cz )
Kdy: 24. 07. 2006 16:45
Předmět: Re: Mobil a politika

No tak stejně argumentovat může i papež. Ten taky tvrdí, že vše jen "zdědil" po předchůdcích (auta, zlato, paláce, prsteny, řetězy, obrazy, konta ve Švýcarsku atd.) Nebyl to snad už právě Hus, kdo "rostoucí bohatství, pompéznost a okázalost stavu duchovního" kritizoval?
Od: Anonym: masox <> ( 80.79.28.--- )
Kdy: 24. 07. 2006 23:56
Předmět: Re: Mobil a politika

Až mi dokážete nějakou pompéznost a okázalost našeho evangelického duchovního stavu, vykonám kající pouť na Kozí Hrádek. Jezdit v ojetém meďourouvi, není žádnej luxus.
Od: Anonym: Kurt Sehrbrauchemilch---.brno.angel.static.bluetone.cz )
Kdy: 25. 07. 2006 09:17
Předmět: Re: Mobil a politika

Tak to jste trochu mimo. Ten Mercedes byl ve své době luxusní vozidlo a na českých silnicích v té době jezdily především Škodovky 120 a žigulíci. Jinak řečeno ten vůz působil na českých silnicích podobně, jako dnes např. BMW 7-řada. Doufám, že při dočítání těchto řádků již balíte batoh a vydáváte se směr Kozí Hrádek.
Od: Anonym: masox80.79.28.--- )
Kdy: 26. 07. 2006 11:27
Předmět: Re: Mobil a politika

Nevím v jaké době byl ten darovaný ojetý M darován, jakého byl provedení a nevím jak působil mezi jakými auty. Jedno je však jisté: synodní senior několikrát do měsíce musí rychle, spolehlivě a bezpečně křižovat celou republiku. Téměř vždy je očekáván nejen jako host, ale jako řečník či kazatel. Do staré škodovky bych jej neposadil. To není o luxusu, to je nutnost vyplývající z reality. A nebo vás sejří, že ten ojetý M nedali vám? A proč by synodní neměl jezdit v takovém autě? Co vám na tom vadí? Hus také používal tehdy nadstandartních dopravních prostředků (když např. jel do Kostnice). Vaše poznámka je naprosto povrchní, když pomíjí proti čemu Hus vlastně bojoval. Auto je spotřební materiál určité kvality a nesouvisí se statky, šperky a honosnými paláci.
Od: Anonym: Kurt Sehrbrauchemilch---.brno.angel.static.bluetone.cz )
Kdy: 27. 07. 2006 15:21
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

Ta rétorika je mi povědomá, nepracujete náhodou jako mluvčí policejního prezídia? Nebo nějaké politické strany, či ministerstva? Že musí syn. sen. křižovat rychle a spolehlivě celou republiku? A to že má být důvod pro používání "nadstandartního dopravního prostředku"? Pokud je tedy tak nepostradatelně očekáván jako řečník, tak by se měla udělat sbírka na nákup helikoptéry, ne? Prodejme kostely a fary a nakupme pro synodního seniora nadstandartní byty, auta, letadla apod., když je tak toužebně očekáván jako host. Možná by se měli zřídit speciální fondy pro nákup toho nezbytného spotřební zboží, jako jsou automobily. Mohly by se tam přelít peníze z tak nepotřebných organizací jako je třeba diakonie? Jesli jste napojen na politiku, možná byste mohl domluvit i používání služebního majáčku modré barvy.
Od: Anonym: masox80.79.28.--- )
Kdy: 02. 08. 2006 11:32
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

Ano, pokud fond na kvalitní automobil vznikne, rád do něj přispěju. Já si totiž na rozdíl od vás práce synodního seniora nesmírně vážím. Už proto, že bych v sobě nenašel tolik odvahy přijmout takovou zodpovědnost, nenašel bych v sobě tolik nadhledu i zapálenost zároveň, nenašel bych v sobě tolik moudrosti a lásky k lidem, nenašel bych v sobě tolik inspirace pro všechna ta povzbuzující slova, která musí ze sebe chrlit, nenašel bych v sobě tolik píle a poctivosti najít si čas pro každého z této země… nedovedl bych být nejvyšším pastýřem této církve. A pokud jde o Joela Rumla, tomu bych koupil i vrtulník, protože jak jsem jej poznal, tohle všechno v sobě má - bylo mu to darováno a on to nezahodil, ale v sobě rozvinul. Vážím si jeho práce a jeho osobně. Pro něj to jistě není stálá zábava křižovat repubiku, jistě by se věnoval svým zájmům, byl s rodinou, která jej musela z Olomouce následovat do Prahy. To co v rámci své služby užívá mu naprosto náleží. Ale mě osobně nevadí ani majáčky a vrtulníky pro politiky. Tyto věci jim z podstaty věci také náleží. Nejde o osobní výhody, ale o podmínky které pro svou práci potřebují. Rozhodující je, jestli ta služba má protihodnotu, jestli to kdo dělá slušně a poctivě. Jestli to nezneužívá. Vaše rétorika je mi naprosto známá. Váš hlas mi připomíná zakomplexovaného člověka, který není schopen dělat v životě něco pořádného a hodnotného. Váš hlas prozrazuje, že nejste podle jména Němec, ale Čech a to většinový. A o té Diakonii bych zas tak vysoké mínění neměl… Nechcete se spíše přejmenovat na Herr Sehrbrauchebeer?
Od: Anonym: Kurt Sehrbrauchemilch---.brno.angel.static.bluetone.cz )
Kdy: 03. 08. 2006 10:42
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

Glorifikací synodního seniora, kterého jste dokonce nazval !!!!!!!!!!!!"Nejvyšším pastýřem"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jste překonal i vztah katolíka k papeži. Většina katolíků totiž považuje papeže za svatého, či dokonce náměstka Kristova, ale za Nejvyššího pastýře tedy opravdu ne. Jak nechutné!
Od: Anonym: Soběslavský Ondřej <> ( ---.42.broadband3.iol.cz )
Kdy: 03. 08. 2006 14:01
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

Kdo Vás platí za to štvaní ? Ondřej Soběslavský 608363274 Kurt Sehrbrauchemilch napsal(a):
 Glorifikací synodního seniora, kterého jste dokonce nazval  !!!!!!!!!!!!"Nejvyšším pastýřem"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  jste překonal i vztah katolíka k papeži. Většina katolíků totiž považuje  papeže za svatého, či dokonce náměstka Kristova, ale za Nejvyššího pastýře  tedy opravdu ne. Jak nechutné!
Od: Anonym: Kurt Sehrbrauchemilch---.brno.angel.static.bluetone.cz )
Kdy: 03. 08. 2006 15:29
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

Imperialisté ze západu.
Od: Anonym: Soběslavský Ondřej <> ( ---.42.broadband3.iol.cz )
Kdy: 03. 08. 2006 20:11
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

Tak to je mě Vás docela líto. Ondřej Soběslavský, 608363274 Kurt Sehrbrauchemilch napsal(a):
 Imperialisté ze západu.
Od: Anonym: Kurt Sehrbrauchemilch---.brno.angel.static.bluetone.cz )
Kdy: 04. 08. 2006 15:28
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

Vaše rétorika pane Odřeji Soběslavský (aniž bych co tušil) mě inspirovala k tomu, že jsem si v googlu zadal vaše jméno a "StB". Vypadli mně zajímavé informace. Aniž bych to zde nějak komentoval, uvedu jen adresy: http://stb.4ip.cz/?strana=436&;fjmeno=&futvar=&fnick= http://www.users.qwest.net/~honza/ESTEBACI%20%201.DIL.htm
Od: Anonym: Soběslavský Ondřej <> ( ---.42.broadband3.iol.cz )
Kdy: 05. 08. 2006 16:11
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

To je zajímavé, kde " šmejdíte ", když Vám něco nejde " pod nos ". Chcete - li se " patlat " v těchto věcech, je to Váš problém, mě upoutávají bolesti jiné, než tyto " pozoruhodné papíry " z nichž jsem některé četl v " originálu " a nevěděl, zda se jedná o scénář hodně nepodařeného kabaretu či dokumentaci z psychiatrické kliniky. Jinak - u mě zprávy vypadávají s y, neboť jsou femininem. Ondřej Soběslavský, 608363274
Od: Anonym: masox80.79.28.--- )
Kdy: 16. 08. 2006 12:46
Předmět: Re: Mobil, politika a automobil

Napsal jsem "nejvyšším pastýřem této církve" aby bylo jasno. Vědomě jsem použil toto omezení, aby nikdo má slova nezneužil. Avšak vaše myšlenky běží tupou rychlostí Blesku.
Od: Anonym: Martin Balcar <> ( ---.taluta.cz )
Kdy: 16. 08. 2006 14:28
Předmět: Re: Cirkevni mobilni sit?

Ahoj Petře, jsem rád, že se o věci bavíš vážně a že si kladeš otázky. Patřím k tém, kteří si síť vymysleli a byli u celého dojednávání, proto pár řádek. Zřízení sítě pro jakoukoliv firmu (nebo rozuměj společenstvo lidí s reálnou potřebou více mezi sebou komunikovat) má v první řadě ten účel, aby tato komunikace mohla být levnější než standardní cenová nabídka. Proto první, co operátoři nabízejí, je výrazně levnější komunikace pro účastníky mezi sebou. Jde o spoření prostředků - stejně tak byla vybrána jedna firma na stravenky. Ptáš-li se na názor, pak si myslím, že ústředí církve zcela jistě pravomoci nepřekročilo ba naopak, začala využívat toho, co děláš ty i já dnes a denně - využívání množstevních slev (třeba když jedou vlakem dva a ne jeden nebo si koupíš větší balení sušenek, protože když koupíš větší, málokdy to vyjde dráž…). V celém procesu dohadování bylo od počátku jasné, že půjde o nabídku a ne příkaz a v tom tvůj příklad nesedí, nic nadirigováno není. Tak to je a zůstane. Nechme lidem svobodu si spočítat, co je pro ně výhodné (pro každého to tak být nemusí). Já naopak pro tyhle aktivity budu vždycky (i jako salárník, tj. církevní daňový poplatník) - podobně ČCE spoří na stravenkách nebo jsou akce ústředí hromadně pojištěny a věřím, že jsou i další možnosti (např. nakupování přes netové obchody s hromadnou slevou atd.).