Diskuze k článku: E-cirkev.cz – pokus o nový web církve

Synodní rada spustila nový internetový portál „E-církev.cz“. Při té příležitosti uspořádala prezentační tiskovou konferenci a v různých výstupech se z úst synodního seniora i webmastera objevila slova o tom, že církev musí moderní formou předávat své postoje, pohledy na svět i informace mezi členy církve. S tím se nedá než souhlasit. Přitažlivě a srozumitelně informovat o církvi potřebujeme jako sůl. Jak se to podařilo?

Téma: rozšiřme tým webu e-cirkev synodní rado

Od: Anonym: Jan Kirschner <> ( ---.116.broadband12.iol.cz )
Kdy: 26. 04. 2010 09:42
Předmět: rozšiřme tým webu e-cirkev synodní rado

Navigace: link | přehled | fórum
Ahoj Martine, vyčerpávající postřehy. Kdybych byl měl tu pravomoc, přizval bych tě do týmu, pracující na stránkách. Myslím, že čím více kompetentních lidi bude do tvorby stránek zapojeno, tím to prospěje dobru věci.
Já ze svého "křížáckého" :-) pohledu jsem si trochu dovolil kritizovat logo stránek: http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=3411
a udělat si malou reklamu Christnetu :-)
Zajímalo by mě, jak bys rozebral nás. Snad bychom z toho nedostali mindrák :-(
Od: Kazatel ČCE Martin Fér <>
Kdy: 04. 05. 2010 11:09
Předmět: Re: rozšiřme tým webu e-cirkev synodní rado

Ahoj, mindráky mít nemusíte. Rozebírat stránky Christnet mě nikdy nenapadlo - snad proto, že mě to nepálí a hlavně je děláte dobrovolnicky, za peníze, které sami seženete (mimo jiné je pěkné, že máte transparentní účet) a odpovídáte se jen sami sobě, či svým čtenářům - v takovém případě si může váš web vypadat, jak chce a být na něm, co chce a nikomu do toho nic… To ovšem není případ E-cirkev.
Christnet je magazín a má jiné zacílení než E-cirkev, takže porovnávat těžko, ale je tam dobře udělané třeba to, co mi chybí na tom našem - vstupní strana, kde jsou (např.) přehledně rozlišené "malé" zprávy a "hlavní" články, navíc zařazované do kategorií, dostatek informací, které mě zaujmou tak, abych si mohl vybrat (a zároveň nezmizí, když tam týden nezabrouzdám). Také nabízíte služby, které můžu využívat (odkazy - smysluplně roztříděné, reklamní prostor a další). Samozřejmě, nějaký ten rok už těm stránkám je :-) Ale náhled jejich nové podoby vypadá zhruba tak, jak bych si představoval i stránky E-cirkev. Ať se vám daří.