Diskuze k článku: Věcný záměr církevního zákona byl schválen jednomyslně

Vláda ČR schválila věcný záměr zákona týkající se majetkového vypořádání státu a církví. Souhlas s textem věcného záměru zákona vyslovila již na konci minulého roku vládní komise a všech sedmnáct církví registrovaných v ČR, kterých se tato problematika týká.

Téma: rozbor

Od: Anonym: zksvoboda---.netdatacomm.cz )
Kdy: 27. 01. 2008 20:35
Předmět: rozbor

Navigace: link | přehled | fórum
Existuje rozbor, co to znamená konkrétně pro ČCE? Tedy alespoň rámcově. Jinak obecně jsem tomu rád a nemám obav, že to bude konec církve (tedy institucionální změny ale mohou nastat). Ovšem jde nám o církev jako o instituci a nebo o něco jiného? Je to přece věc služebná a péči o ni máme z tohoto důvodu. Proto ta otázka. A proto ne povzdechy: to bude hrůza! Nějak mi dlouho vadilo, že se necháme vyživovat těmi, co o duchovní věci nemají zájem. Nebylo morálně únosné tento stav prodlužovat. A věřte mi, společnost to vnímala, že nám jde o peníze a majetky (byť to je samozřejmě povrchní hodnocení). Bylo načase to změnit.
Od: Anonym: Marek Ryšánek <> ( ---.dialup.vol.cz )
Kdy: 28. 01. 2008 20:13
Předmět: Re: rozbor

myslím si, že se v této souvislosti osvědčuje institut personálního fondu. V budoucnosti nás nečeká nic jiného než doposud, jeho postupné zvyšování.
Od: Kazatel ČCE Filip Keller <>
Kdy: 29. 01. 2008 21:53
Předmět: Re: rozbor

Doporučuji vaší pozornosti článek Církev a stát z časopisu Český bratr 11/2007. http://ceskybratr.evangnet.cz/index.php?act=detail&;menuid=2&podmenuid=124&idTXT=1298 Vysvětluje důvody, jak došlo k tomu, že stát příspívá na platy duchovních, totiž, že to bylo rozhodnutí státu a že to právě úzce souvisí se zabaveným majetkem.