Diskuze k: Zápisek blogu: Evangelické kulty osobnosti

Evangelické kulty osobnosti mne dezorientovaly - už dávno předtím, než jsem tento termín poznal - a proto později také iritovaly. Jedním z takových kultů je kult profesorky B. Komárkové. Nikoli ona a její dílo, nýbrž tento kult, který se ovšem dá těžko vydestilovat od regulérní úcty, může zato, že její dílo jsem jen prolistovával. A to už dávno. Proto všechno se však rád nechávám překvapovat, aniž bych daleko širší a hlubší problematiku evangelických kultů osobnosti dovyřešil.

Téma: Na podobné téma odjinud

Od: Kazatel ČCE Marek Ryšánek <>
Kdy: 05. 03. 2010 14:49
Předmět: Na podobné téma odjinud

Navigace: link | přehled | fórum
V poněkud jinak teologicky utvářeném prostředí jsem zde:http://cs.christiantoday.com/article/brian-mclaren-krestane-jsou-agenti-promeny-jelikoz-maji-prinest-kralovstvi-bozi-na-zem/16504.htm narazil na následující slova:
Křesťané se stali „spotřebiteli náboženského zboží a služeb“, kteří vnímají sbor jako něco, co existuje, aby to naplnilo jejich potřeby a poskytlo domov jejich duši, než půjdou do nebe,
Vřele souhlasím s citátem z díla Dr. Komárkové. Když se církev stane sama sobě účelem a ne prostředkem k záchraně života v jeho smysluplnosti, je to tragédie. Stává se z ní nesnášenlivé, dusné gheto, kde jsou ti, kdo jsou jakkoli odlišní předem podezřelí.
Od: Kazatel ČCE Jiří Hoblík <>
Kdy: 07. 03. 2010 12:33
Předmět: Re: Na podobné téma odjinud

Dík za odkaz. Jen škoda, že ten článek na Christiantoday je trochu matoucí, protože si s ním autor nedal práci, jen skládal citáty - výrok „Svět existuje, abychom z něho mohli lidi a peníze natahat do církve. Myšlenka toho, o čem církev je, nyní přináší spoustu výsledků, které dnes vidíme“ se dá totiž pochopit dvojím způsobem. Význam se dá sice z kontextu odvodit, ale to skákání z citátu k citátu vede k zadrhávání pozornosti.