Odpověď na příspěvek: Re: FTA

Od: Anonym: J. W. Klinsky213.192.55.--- )
Kdy: 16. 02. 2011 21:11
Předmět: Re: FTA

Stát se vojenským kaplanem je pro mně na stejné úrovni, jako za éry ČSSR podepsat spolupráci s StB a donášet na své kolegy. Už jsem to kdysi zmínil v jednom diskuzním fóru na Evangnetu, že vojenští kaplani měli smysl pouze do okamžiku, kdy na vojně byli vojáci základní vojenské služby (tedy normální lidé), kteří neměli v podstatě na výběr. Jim mohli být kaplani nápomocni. Čemu/komu může být nápomocen kaplan nyní? Armáda je plná profesionálů, kteří jsou v ní především pro peníze. Jestli potřebují pomoc, mohou k psychologovi. A pokud náhodou, chudinky, prožijí nějaké trauma na misi nebo i jinde - je to součást jejich práce, musí s tím počítat, že je třeba někdo zraní/zabije. Je to riziko jejich "povolání". Ostatně oni ve svém popisu práce mají též potencionálně zabíjení. Armáda je v principu "říší zla". Kdo se k nim dá, stává se součástí této říše. Kaplani jsou zaměstnanci armády, jsou jí placeni. Jednoho kaplana jsem "potkal" a často si kladu otázku, je-li víc lampasákem nebo farářem. A když se ptáte, jestli bych mu to řekl do očí, tak ano. Ostatně co si myslím o armádě jsem mu nejen řekl… P. S. Argumenty typu Ježíš se stýkal s nevěstkami, hříšníky, celníky neberu. Stýkal se s nimi, ale nestával se "jejich součástí". Armáda je nevěstka, která za peníze obcuje s každým politickým systémem. Kdo se do ní dá, stává se děvkou sloužící penězům.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód