Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Křesťanství a reinkarnace

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 05. 10. 2011 18:18
Předmět: Re: Křesťanství a reinkarnace

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Tuhle diskusi jste rozjel na téma "reinkarnace a křesťanství". Já  jsem k tomuto tématu našel zásadní článek J. Hellera. Článek, který by Vám  mohl vyhovovat i v jiných, Vámi požadovaných ohledech: je odborný a  srozumitelný zároveň, je biblický i otevřený myšlenkám odjinud. Podle mé  zkušenosti přivedli autoři jako on do církve mnoho hledajících. Chápu, že je  nad Vaše síly se s Hellerem popasovat, bylo by to i nad mé. Ale proč mu tedy  neférově okopáváte kotníky (že je prý novým spasitelem, že teologové  zamlčují některé věci z Bible…) Proč zde od tématu reinkarnace pořád  odbíháte k jiným? - Je mi líto, ale někdy si i já vzpomenu na Ježíšova slova  o házení perel sviním a z diskuse odcházím.
Vážený kazateli Wrano, článek J. Hellera jsem si samozřejmě pročetl. J. Heller uvádí informace, které lze najít běžně v nejrůznější, jen trochu odborné literatuře. Převážná část textu je pouze výčet, konstatování historických poznatků. Samozřejmě, že se jako evangelický teolog plně distancuje od přijetí teorie reinkarnace, to je zcela pochopitelné. Zajímavé však je, že naprosto přirozeně uvažuje s vývojem a korekcemi jiných náboženství, ne však v křesťanství. Křesťanství nepodléhá historickému, společenskému, sociologickému… vývoji? A je skutečně do diskuze zda nauka o reinkarnaci v prvokřesťanských spisech byla či nikoliv. To že řeknu svůj názor je nějaké okopávání kotníků? Z vašich slov mám dojem, že nikdo, kdo nedosáhl vysokoškolského teologického vzdělání, nemůže se vyjadřovat k problému náboženství, ale pouze poslouchat ty studované. To však není můj šálej čaje. Zamlčování některých věcí v bible – moc dobře víte o čem mluvím. O všem, co není určené k slyšení běžným lidem. O tom hovořil ostatně i Ježíš. A nikam neodbíhám, vše souvisí se vším, a když vy zde narazíte na něco, co si zaslouží reakci, tak prostě reaguji.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód