Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Křesťanství a reinkarnace

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 05. 10. 2011 11:33
Předmět: Re: Křesťanství a reinkarnace

Hledající napsal(a):
 Jan Heler jednou řekl: " Co bude po smrti nevím, to co nám Bůh  připraví." Žijeme teď a tady, máme se starat o lidi kolem nás, o to, co  je teď konkrétně potřeba. A veškeré kecy o reinkarnaci jsou jenom pokusem  připadat si zajímavý, uniknout z reality.Nakonec stejně zjistíme, že  všechna místa, kde se mluví o eschatologii nás mají vést do všedního života.  Jenže tam už t yrádoby inteligentní diskuse jsou houby platné. Diskutovalo  se tady i o kánonu NZ. Ten vznikl mimo jiné proto, aby se lidé nevěnovali  planým diskusím, nevznášeli se někde nad zemí,ale žili v realitě. I  evangelia, která jsou tzv. kanonické, jsou tam mimo jiné pro svůj realismus,  protože nejlépe vyjadřují, co vyplývá z Ježíšova učení pro všední život.  Znova se mi vybavuje citát z 1 Timoteovy:  Když jsem odcházel do Makedonie, žádal jsem tě, abys dále zůstal v Efezu a  nikomu nedovolil učit odchylným naukám  4a zabývat se bájemi a nekonečnými rodokmeny, které vedou spíše k jalovému  hloubání než k účasti víry na Božím záměru.  5Cílem našeho vyučování je láska z čistého srdce, z dobrého svědomí a z  upřímné víry.  6Od toho se někteří odchýlili a dali se na prázdné řeči.  7Chtějí být učiteli zákona a nechápou ani svá vlastní slova ani podstatu  toho, o čem s takovou jistotou mluví.  Často spíše vidím v církvi a ze strany některých diskutujících jalové  diskuse nad věcmi,které stejně neobjasníme, na které je možné mít různé  názory, než snahu řešit skutečné problémy kolem nás.    Ještě k tomu kánonu NZ. V době když vznikl a ustálil se byla církev  pronásledována, takže asi mohla těžko mocensky zasáhnout proti těm, kdo si  mysleli něco jiného.
Vypadá to, že Jan Heller je nějakým novým spasitelem. Já jsem si myslel, že zájem křesťanů je v prvé řadě zaměřen na víru v Krista a na osobní spásu. Asi jsem se mýlil. Samozřejmě máte pravdu, že vše nakonec směřuje do reality všedního dne, s tím s vámi souhlasím. Na druhé řadě ale nemůžete popírat, že pátrat po skrytých pravdách v tom nejširším možném měřítku je lidem přirozené od nepaměti a jinak to nebude. Ideální je rovnováha. A k tomu jak žít pravdivě realitu vás nepřivede ignorance všeho co skryto běžnému zraku, co je nad námi, co nás přesahuje, jak tomu říkáte – plané diskuze, ale seriozní uvažování ve všech souvislostech. Jestliže se v zradle staletí ukáže, že někdo permanentně lhal, mírněji řečeno bránil svobodnému poznání, pak je třeba se dnes ptát jestli nelže stále, ale mazanějším způsobem.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód