Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Křesťanství a reinkarnace

Od: Anonym: Hledající---.540.540-hotline-nebo- )
Kdy: 04. 10. 2011 16:55
Předmět: Re: Křesťanství a reinkarnace

Jan Heler jednou řekl: " Co bude po smrti nevím, to co nám Bůh připraví." Žijeme teď a tady, máme se starat o lidi kolem nás, o to, co je teď konkrétně potřeba. A veškeré kecy o reinkarnaci jsou jenom pokusem připadat si zajímavý, uniknout z reality.Nakonec stejně zjistíme, že všechna místa, kde se mluví o eschatologii nás mají vést do všedního života. Jenže tam už t yrádoby inteligentní diskuse jsou houby platné. Diskutovalo se tady i o kánonu NZ. Ten vznikl mimo jiné proto, aby se lidé nevěnovali planým diskusím, nevznášeli se někde nad zemí,ale žili v realitě. I evangelia, která jsou tzv. kanonické, jsou tam mimo jiné pro svůj realismus, protože nejlépe vyjadřují, co vyplývá z Ježíšova učení pro všední život. Znova se mi vybavuje citát z 1 Timoteovy: Když jsem odcházel do Makedonie, žádal jsem tě, abys dále zůstal v Efezu a nikomu nedovolil učit odchylným naukám 4a zabývat se bájemi a nekonečnými rodokmeny, které vedou spíše k jalovému hloubání než k účasti víry na Božím záměru. 5Cílem našeho vyučování je láska z čistého srdce, z dobrého svědomí a z upřímné víry. 6Od toho se někteří odchýlili a dali se na prázdné řeči. 7Chtějí být učiteli zákona a nechápou ani svá vlastní slova ani podstatu toho, o čem s takovou jistotou mluví. Často spíše vidím v církvi a ze strany některých diskutujících jalové diskuse nad věcmi,které stejně neobjasníme, na které je možné mít různé názory, než snahu řešit skutečné problémy kolem nás.
Ještě k tomu kánonu NZ. V době když vznikl a ustálil se byla církev pronásledována, takže asi mohla těžko mocensky zasáhnout proti těm, kdo si mysleli něco jiného.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód