Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: jediný zájem, bratr Polák je dobrý starší?

Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 06. 09. 2019 11:25
Předmět: Re: jediný zájem, bratr Polák je dobrý starší?

Martin Janča napsal(a):
 Má-li sbor takové starší, jako bratra Poláka, já to vidím jako velké  požehnání. Jaké % presbyterů v našich sborech je upřímně věřících, věrných  Pánu a odvážných jako on? Přece víme, že jsou v naší církvi i sbory, a není  jich málo, kde farář musí obcházet a přemlouvat členy sboru, aby se nechali  zapsat na kandidátku do staršovstva, aby do toho staršovstva těch 5 a půl  lidí formálně měli. Samozřekmostí pak je, že v následujícím období stejně na  schůze nechodí, často ne ani na shromáždění, o jejich osobním životě raději  nemluvě. Padlo zde v minulosti i dosti svědectví o tom, jak presbyteři žili  na "psí knížky" (někdy to praskne i na faráře - někdy se i sám  pochlubí v církevním tisku), udržuje "boční" vztah, vede různě  ostudný život. A sbor s tím nemůže nic dělat (není náhradník), nebo ani  dělat nechce. Toto by se mělo vášnivě kritizovat, ne bratr Polák.    Viz. např. 1. Timoteovi 3. kapitola
Pan Polák je příkladem staršího sboru, který by některým lidem (např. homosexuálům) svými názory dveře sboru navždy zavřel. To je příklad "dobrého staršího"? Pan Polák je příkladem staršího, který zde na tomto fóru několikrát diktoval až vyhrožoval naší Synodní radě. To je příklad "dobrého staršího"? Pan Polák je příkladem staršího, který zřejmě vůbec nezná náše Církevní zřízení, a tudíž neví, že i v naší církvi je sice možné kritizovat vedení a dávat mu rady, ale má to svůj předepsaný postup, jak jej zde slušně poučoval jeden br.farář. To je příklad "dobrého staršího"? Nezlobte se na mě, ale za svůj život jsem poznal a dosud znám hodně dobrých starších sboru. Pan Polák mezi ně svým jednáním rozhodně nepatří. A že je upřímně věřící, apod.? O to hůře.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód