Krize/Vize ČCE

Otevřená diskuze - jakýsi evangelický think tank, který se pokusí dlouhodobě a systematicky zaobírat situací ČCE.

Odpověď na příspěvek: Re: plat faráře

Od: Kazatel ČCE David Sedláček <>
Kdy: 12. 11. 2010 16:21
Předmět: Re: plat faráře

Vážený bratře, chtěl bych reagovat na tuto větu:
"Pouze jsem od přímého účastníka slyšel, že v otázce liberalizace personálního fondu byla většina laiků pro liberalizaci. Byli však přehlasováni faráři, kteří naopak vystoupili proti."
Chtěl bych to upřesnit ze svého pohledu. Jako synodál jsem byl při projednávání liberalizace personálního fondu. Do diskuze se přihlásilo dost synodálů, jak farářů, tak laiků. Přesný poměr už nevím. Osobně jsem čekal, že pro liberalizaci budou především laici a faráři, že budou proti. Překvapením bylo, kolik laiků vystoupilo právě proti liberalizaci personálního fondu. Sám jsem se tomu divil. Podle proběhlé diskuze si dovolím soudit, že dělící linie pro liberalizaci a proti liberalizaci se táhne napříč synodem, že nestojí proti sobě na jedné straně faráři a na druhé straně laici. Já sám jsem, jako farář, hlasoval v obou případech pro liberalizaci. Neberte můj příspěvek jako polemiku proti Vám, spíš to berte jako můj osobní postřech z jednání synodu. David Sedláček, farář v Krouně

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód