Krize/Vize ČCE

Otevřená diskuze - jakýsi evangelický think tank, který se pokusí dlouhodobě a systematicky zaobírat situací ČCE.

Odpověď na příspěvek: Re: plat faráře

Od: Kazatel ČCE Roman Mazur <>
Kdy: 28. 10. 2010 14:33
Předmět: Re: plat faráře

Velmi nemile jste mě překvapil:
 Podle mě se jedná o uměle vytvořený a  vrchnostensky prosazený bič…
Nic tak zásadního jako Personální fond v ČCE nemůže být zavedeno a dlouhodobě fungovat, pokud s tím nesouhlasí synod, na kterém jsou zastoupeny všechny senioráty podle poměrného klíče, možná tam je zastoupen někdo i z Vašeho sboru, zcela jistě z Vašeho seniorátu.
který má sborům zase o něco ztrpčit život…
Ano, ale to především proto, aby farář nemusel podávat výpověď, protože neuživí jen z ryze státního tabulkového platu rodinu.
 několika papalášům dodat na důležitosti…
Rád bych v životě potkal nějakého evangelického papaláše, zatím jsem to štěstí neměl, ani na synodu ani na synodní radě.
farářům pak finančně přilepšit při zachování zdání nezávislosti.
Ano, viz výše.
Jeho původní potřeba, totiž vytvoření finanční  rezervy pro případ odluky církve od státu, de fakto pominula, páč ta se v  nejbližší době pravděpodobně neuskuteční.
Ano, to ale všichni zainteresovaní ví a nehrajou si na to.
 Myslím, že  dobře ilustruje vztah vrchnosti ke svým sborům. Místo aby kopala za ně, kope  do nich.
Uf, mám strach, že jste to nenapsal z legrace, ale myslíte to smrtelně vážně. Příště, prosím, zvažte, zda se chcete rozstřílet z tak proklatě nízko zavěšených koltů, jestli to je k něčemu dobré!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód