Krize/Vize ČCE

Otevřená diskuze - jakýsi evangelický think tank, který se pokusí dlouhodobě a systematicky zaobírat situací ČCE.

Odpověď na příspěvek: Re: plat faráře

Od: Uživatel Evangnetu Pavel Duchan <>
Kdy: 23. 06. 2010 07:46
Předmět: Re: plat faráře

Přemýšlím od včera a zřejmě stále nerozumím. Píšete "asi částečně ano" a pak to zatlučete slovy, že raději zahrajete malou domů, protože "je to lépe kontrolovatelné". Kontrola v mých očích není neřešitelný problém.. Taky je mi milejší dát peníze na něco, nad čím mám přímou kontrolu (a ještě to bude sloužit mně) než někam mimo, kde si pak můžu přečíst výroční zprávu (a to je, svý způsobem, také pohled obyčejného člena sboru, který do správy peněz, které dává, nevidí, kromě sborového shromáždění).
Chci tím říct - člověk by měl přispívat salár, alespoň symbolicky, ale tam to nekončí, ne? To je ještě stále malá domů, to není projev péče o okolí, ostatní. Vždyť vedle kasičky máme v kostele i košíčky a sběrací archy. A lidé dávají, jakkoliv nepochybuji, že ty peníze umí použít i pro vlastní potřebu. Proč by sbor v sebereflexi (resp. staršovstvo) nemohlo dojít k podobnému závěru? Ano, máme dost, ano, dovedeme si velice dobře představit jak peníze použít pro rozvoj sborových aktivit (ostatně já taky peníze na salár můžu použít na biopotraviny, fitko a dovolenou - pro mě samé prospěšné věci), ale protože ostravský sbor není pupek světa, tak chápeme, že v církvi jsou i potřební, takže na ně v křesťanském duchu pamatujeme a chceme pomoct malému sboru.. (ostatně pokud se nepletu, Jeronýmova jednota je něco podobného ale zaštítěná ne sborem, ale církví).

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód