Odpověď na příspěvek: Re: Hľadám cirkev, kresťanskú

Od: Anonym: Rastislav---.mrp.cz )
Kdy: 12. 06. 2015 17:58
Předmět: Re: Hľadám cirkev, kresťanskú

Jana, ešte raz sa vrátim k Tvojmu výroku: "To znamená, že může dělat kaplana vojákům. V tom nevidím problém. "
Tu máš zoznam vojenských kaplánov, a to je iba z 10-miliónového Česka: http://www.kaplani.army.cz/index.php?id=49 Dobre si pozri ich vizitky, ich vojenské hodnosti a hlavne ich účasť v zahraničných misiách. Ježiš pred odchodom z tohto sveta dal svojim učeníkom tento veľmi dôležitý pokyn v Mat. 28, 19.-20. a to: Teda choďte a činte mi učeníkmi všetky národy, krstiac ich … Na válečných ťaženiach NATO na blízkom východe bolo hodne vojenských kaplánov z kresťanských cirkví. Otázka teda znie: ako títo farári naplnili tento Kristov pokyn? Koľko mohamedánov prijalo Krista, keď "videli ich dobré skutky"? O koľko sa rozrástli napr. kresťanské cirkve v Iraku? Podľa verejne dostupných informácii som sa dozvedel, že len za 12 rokov NATO-demokratizácie Iraku, Afganistánu a Pakistánu bolo povraždených cca 1,3 až 2 miliony ľudí (mohamedánov), prevažne civilistov a to včetne starcov žien a detí. Čiže farári sa podieľali na tom, aby títo ľudia-mohamedáni potenciálne nemohli prijať Krista!! Teda sa vedome podieľali na pravom opaku toho, čo im prikázal Kristus. Keď gangsterké bandy s krížami na prsiach pred cca 1000 rokmi vtrhli na ich územia a spustošili ich zem, zanechalo to na nich tak "dobrý " dojem, že si to pamätali do dnes. Dokedy si asi zas budú rozprávať príbehy o tom, že na začiatku 21. storočia k nim zas vtrhli zo západu NATO-demokratizéri aj so svojimi kresťanskými farármi, no s podstatne smrtonosnejšími zbraňami. Tu máš svedectvo jednoho českého lekára, ktorý sa na týchto demokratizáciach taktiež podieľal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287
Keď opomenieme kresťanské pohľady, ako sa teda zlepšila životná situácia preživších týchto blízkovýchodných krajín po NATO demokratizácii? Za toho mizerného diktátora Sadáma v Iraku mali mizerný diktátorský socializmus, a čo majú teraz? A čo naše krajiny, odrazu všetci šalejú nad tým, že sa k nám hrnú hordy mohamedánov z krajín, ktoré predtým naše NATO vojská (kde pevnou súčasťou sú i naši vojenskí kaplani) zdemokratizovali do dokonalosti.
No a nakoniec otázka pre Teba, Jana:
Sú vojenskí kapláni (v podstate duchovní lekári vojakov s puškami či raketometmi) spolu s cirkvami ktoré ich vyslali spoluzodpovední za výsledky NATO-demokratizačného procesu v mohamedánskych krajinách?
PS: V ČCE som vydržal skoro 30 rokov, až mi miestna farárka navrhla, vzhľadom k môjmu tvrdohlavému prístupu k reštitúciam a válečníctvu kresťanov, abych radšej ČCE opustil.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód