Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Budoucnost ČCE

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 03. 10. 2020 21:43
Předmět: Re: Budoucnost ČCE

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Jirko, jste dost mimo. V evangelické církvi asi omylem. Potkal jsem desítky  evangelíků, kteří chtěli nechat křest svých dětí až na jejich vlastní  rozhodnutí. To jenom konstatuji, jak to chcete popírat? To je prostě  skutečnost. A se svou mantrou, že je něco bibličtější než něco jiného už  taky ujíždíte. Že je baptistické pojetí křtu "bibličtější", to je  vaše zbožné přání, chápu. Ale zde je vaše přání otcem té myšlenky, ne Bible.  Váš egocentrický pietistický postoj, kde se rozplýváte více nad svou  zbožností než nad Boží milostí. Ano, rozohnil jsem se. Zase mi po čase  připomínáte, jak je pietismus pitomý.
Aleši, Vás úplně štve jen to, že napadám to spící křesťanství. Nepíšu však jako "já probuzený" k "vám spícím", nýbrž jako "já často spící" k ostatním "možná taky spícím". To že mně něco rozčiluje hned obracíte proti mně, abych už dal pokoj. Je to správné?? JInak když si otevřete Nový zákon, jak má vypadat křest? Je to rozhodnutí svéprávného člověka a ponoření, nebo pokropené mimino? Uznejte aspoň to, co je do očí bijící!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód