Odpověď na příspěvek: Re: Smysl kalicha?

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 12. 06. 2020 11:16
Předmět: Re: Smysl kalicha?

Ladislav Cajthaml napsal(a): … se daleko největším požehnáním ukazuje ne kvapit na bohoslužby a ocucávat tam jeden kalich se sousedy a staršovstvem, ale zůstat o pár hodin déle v posteli, pobýt neformálně se svou rodinou, něco jednoduše „nemuset“, být osvobozen od vstávání, od musení, od přemáhání se. Vnucovat v tomto kolektivním tlaku socioekonomické reality Večeři Páně jako něco fakt jedinečného, zač stojí zbourat nedělní klid, znamená pro církev současné doby velice typickou polohu „nabízení sáněk v létě“, zkrátka přinášení takových řešení a návrhů, které jsou absurdně k nepotřebě.
Expresivně a nechutně přeháníte. Oni jsou v církvi stále lidé, pro které je večeře Páně podstatným sycením, aniž by jim to musel někdo "vnucovat". Asi o takových chce toto vlákno přemýšlet.