Odpověď na příspěvek: Re: VP v ČCE 2020

Od: Anonym: Jan Kirschner <> ( --- )
Kdy: 24. 05. 2020 22:37
Předmět: Re: VP v ČCE 2020

Já se trochu podivuji obavám evangelíků odkládat večeři Páně kvuli epidemii, když se to hygienicky dá zvládnout za pár minut s tím, že tedy dočasně (třeba i na roky) upustíme od společného pití z kalicha. Může se vysluhovat buď intinkcí -námačením nebo ze společných kalíšků nebo pěkně velkých sklenic na víno, do kterých ze společného kalicha přímo v kruhu vysluhující nalévá (symbolika společného kalicha tak zůstává). Lidé mohou stát 2 metry od sebe, to se také dá dodržet. Moje zkušenost s několika bohoslužbámi v evangelických sborech ted v květnu, že málokdo nosí roušky, lidé si podávají při vycházení ruce a nebo se vydávají z kostele do malé místnosti na faře, aby si dali svoje oblíbené Kirchenkafe, které se zdá být někdý důležitější než celá bohoslužba slova:-) Těch hygienických rizik v těchto aktivitách pak vidím daleko více, než při vysluhování VP..