Odpověď na příspěvek: Re: bohoslužby? - Mejme rozum

Od: Anonym: Mirek--- )
Kdy: 09. 04. 2020 10:27
Předmět: Re: bohoslužby? - Mejme rozum

Tož, vzpomněl jsem si, co mi (nám) říkal jeden starý farář (kouká se na to už z věčnosti): I z úst vola, může zaznít Boží slovo. Říkám si to často, někdy když slyším cizí kázání, ale často když sám opouštím kazatelnu. Pomáhá to. Mám pochopení pro ty, co dnes kážou po internetu, že mají tu odvahu. Nevidí do tváří, ale tuší, že u PC je jich více, možná i kolegů a těch, co normálně do kostela nepřijdou. Všiml si někdo, že bohoslužby sledují dnes i ti, co by do našich modliteben nedošli? Tuším to z náznaků od nevěřících. Ono není jednoduché překročit práh do kostela, modlitebny, ale zapnout PC jde líp…. Taky jsem si vzpomněl, co mi kdosi říkal o jednom faráři v důchodu: už nemohl docházet, už ho přestali dávno zvát do sborů jako hosta, a on stále každý týden psal kázání do šuplíku. S radostí, že nemusí vypilovávat a potit se při pohledu do tváří a hlavně před tváří Boží.