Odpověď na příspěvek: Re: Odpověď Janu Kupkovi na jeho Reakci

Od: Uživatel Evangnetu Miloš Dědič <>
Kdy: 27. 03. 2020 12:06
Předmět: Re: Odpověď Janu Kupkovi na jeho Reakci

Milí přátelé, jsem trochu překvapen, co všechno nás právě nyní zaměstnává. Musím přiznat, že jsem s jistým porozuměním četl reakci Honzy Kupky. Ano, zrušit bohoslužby (a ještě k tomu se shora) je dost závažná věc. Zdá se mi ale, že SR rozhodla správně a nakonec jí další dny daly zapravdu. Podotýkám, že s tím, jak SR a ústředí dále pracuje v této době, jsem docela spokojen. Ovšem, čekají nás zřejmě v tomto režimu i Velikonoce. Ale naše pozornost by asi měla shlédnout o něco níže – do našich sborů. Zaznělo, že by faráři vracet plat. Na druhé straně v dnešní večerní modlitbě byli faráři zařazeni mezi ty, kteří jsou v první linii. Asi by měli být a ne jen faráři. Myslím, že právě v těžké době má církev příležitost být společnosti oporou. Tak i společenství sboru by nemělo končit tím, že se na webové stránky dá odkaz na bohoslužby on-line a pastýřský list synodního seniora (nebo se předpokládá, že si to všichni najdou sami). I v této době by měli všichni vědět, že mají svého faráře, své staršovstvo a svůj sbor. Myslím, že osobní telefonát může znamenat více než pastýřský list synodního seniora, zaslané kázání nebo pobožnost může znamenat víc než on-line bohoslužby a osobní zájem a víc než slovo na každý den na webu naší církve. Jak jsem řekl, líbí se mi to, ale jsem si jist, že to ústředí a SR nedělá za sbory a není to proto, aby faráři měli jakousi dovolenou navíc, a věřím, že si jí neudělali. Miloš Dědič

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód