Odpověď na příspěvek: Re: Reakce na názor D. Sedláčka

Od: Uživatel Evangnetu Jan Dospiva <>
Kdy: 08. 12. 2012 18:56
Předmět: Re: Reakce na názor D. Sedláčka

Ctěl bych se trochu synodní rady zastat. Když k něčemu, co hýbe společností, mlčí, je kritizována, když nemlčí, je kritizována, že je to příliš pravicové nebo příliš levicové nebo nicneříkající a opatrnické.
S tím souvisí otázka, zda by se církev vůbec měla vyjadřovat k politickým věcem a neměla by to nechat na křesťanech samotných prostřednictvím stran či hnutí odpovídajících jejich politické orientaci. Osobně si myslím, že se vyjadřovat má, protože víra není jen soukromou záležitostí, ale má i politický přesah, i když se tím dostáváme na tenký led.
Jenže který postoj je autenticky křesťanský? Levo-pravé spektrum se nevyhýbá ani způsobům křesťanské spirituality a dá se plus mínus vysledovat i něco jako křesťanská pravice a křesťanská levice. Ve většině zdejších církví dominuje pravice. V naší církvi to však tak výrazné není a na to by měl být brán ohled.