Odpověď na příspěvek: Re: co je pekařovo, pekaři

Od: Uživatel Evangnetu Jan Dospiva <>
Kdy: 22. 01. 2012 21:24
Předmět: Re: co je pekařovo, pekaři

Osobně si nemyslím, že by se církev neměla vůbec vyjadřovat k veřejným záležitostem, avšak měla by tak činit s vědomím, kdo je naším jediným Pánem, a neměla by sklouznout k uctívání nějakých model.
Nejsem odpůrcem EU, ale co mi na tom textu vadí (kromě budovatelské výzvy k vyhrnutí si rukávů), přesně popsal br. Hoblík v článku zde http://www.svobodne.estranky.cz/clanky/pomery-v-cirkvi/evangelicke-kon-formy.html , a to je konformismus.
Jestli bylo stanovisko míněno jaké výraz nesouhlasu s postoji V. Klause, brnkajícími na nacionalistickou strunu, a s jeho fašizující hradní skvadrou, tak ať je to tam narovinu a bez vytáček.
Na druhé straně mi tam chybí kritičtější odstup od některých věcí, co jsou pod rouškou EU prosazovány. Např. rozpočtová unie by byla dobrá věc, jen kdyby nebyla pouhou prodlouženou rukou toho, co chtějí "trhy", ale nástrojem, jak jejich tlaku účinně čelit ve jménu i jiných hodnot, než je maximalizace zisků pro některé.