Odpověď na příspěvek: Re: co je pekařovo, pekaři

Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 21. 01. 2012 17:12
Předmět: Re: co je pekařovo, pekaři

Problémem je, ža za celkem racionální výzvou: "…chceme jako občané Unie napomáhat tomu, aby EU svými demokraticky volenými institucemi prováděla poctivou, racionální politiku, byla pro svět věrohodná a ekonomicky prosperující." - a následným smysluplným biblickým odkazem na 1Tm 2, 1-2 přichází ve výzvě SR ČCE ona podivná (až "hromádkovská") formulace:
"…na projektu Evropské Unie bychom se měli podílet všichni, nejen politici, ale všichni občané ve svých rodinách i obcích, učitelé a vychovatelé ve školách, členové spolků i církví…je zapotřebí našeho rozumu, našeho úsilí, našich peněz, ale především našich srdcí." - které dle mého už zavání nabádáním křesťanů, aby více poslouchali lidi než Boha a Jeho slovo. Viz. příběh ve Skutcích apoštolů (Sk 5,29).
Zbaví se ČCE někdy v budoucnu "hromádkovštiny", servility církevní byrokracie vůči establishmentu?