Odpověď na příspěvek: Re: Evangelíci a Evropská Unie

Od: Anonym: Locika---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 19. 01. 2012 23:18
Předmět: Re: Evangelíci a Evropská Unie

Cituji: „ … Tento text schválila synodní rada ČCE a měl by být podkladem pro širší diskuzi v církvi a prohlášení synodu ČCE.” Zde má s.r. ohlasy, to že v nich nejsou pochlebovačné řeči plné eufemismů, je odrazem svobody slova. Na to, zda se autoři "stanoviska" k diskusi připojí, budem čekat marně. Byl by to střet s realitou. Brrr! Kdo by se s náma nevzdělancema bavil, že jo. Radši něco sesmolit ve skleníku.
Zavěr? kdyby se Ježíš zachoval jako Vy, Romane kazateli, tak snadno ztratil naději, tak jsme teď všichni Židé. Co mi v hlavě utkvělo, nad nikoho se nevyvyšoval a zastal se i nevěstky, nikde není psáno, že poslouchal jen spisovnou hebrejštinu nebo co.
Kdyby se celý spolek ČCE zbavil církevní korektnosti, tak by to mohlo jedině vzduch ozdravit.
P.S. Proč se synodní rada nevyjádřila ke katolickým hláškám: chceme zpět, co nám bylo ukradeno. Zde bych reakci ocenila a společnost též. ČCE si mohla zvednout kredit, kdyby vyrukovala se vstřícnějším postojem vzhledem k finanční situaci státu. Katolíci, mamonáři mě štvou.