Odpověď na příspěvek: Re: Evangelíci a Evropská Unie

Od: Anonym: Filip Matějka <> ( ---.129.broadband13.iol.cz )
Kdy: 19. 01. 2012 16:36
Předmět: Re: Evangelíci a Evropská Unie

Já jsem nic nehulil. Co jsem řekl, za tím si stojím.
Demokracie a demokratické principy spočívají ve volbě a diskuzi, takže vydávat za někoho takovýto návrh prohlášení je nedemokratické. Co se týká fungování EU je zcela zřejmé, že směřuje k centralismu a pokus o novou fiskální politiku to jen potvrzuje. Nechápu, proč má někdo v EU určovat, jaké mají být daně v ČR, jestli budeme pomazánkovému máslu říkat nějak jinak nebo jak mají být zahnuté okurky. EU má podporovat svobodu a hlavně odpovědnost jedince sama za sebe a za druhé (tzn. ne to přehazovat jinam - stát, EU), což je snad i odkazem reformační tradice.
Ekonomické principy moderní doby směřují k liberalizaci. V EU se jako odbourávají cla a další překážky, ale skrytě se nahrazují dotacemi. Má to totiž stejný efekt. Bohužel státy si nemohou vybrat, co chtějí dotovat a podporovat. (Proto se dotují francouzští zemědělci více, než naši.) Navíc se z EU stanovují kvóty např. pro výrobu komodit. Tj. můžeme v ČR vyrobit jen určité množství cukru a když chybí, tak se nesmí vyrobit další, ale musí se dovézt … Můžu pokračovat hodně dlouho s výčtem věcí, kterými EU brzdí všeobecný rozvoj (a to i zesměšňováním jiných názorů, než jsou ty oficiální z EU) a ekonomický růst.
Nekritická agitka to vskutku je, protože se zde klade důraz na všeobecnou podporu (=agitka) a plynou z toho především pozitiva (=nekritická), což ale bohužel to tak úplně pravda není.
Taky se mi tu pomalu vytrácí vděčnost - církev by měla vyzývat k děkování za každé nové ráno, ne blahořečit světské projekty.
Myslím, že jsem své postoje vysvětlil jasně, a věcně jsem již dříve poukázal např. na dotace, nebo článek 48 Lisabonské smlouvy, který zjednodušuje přesun některých kompetencí na EU.
Mně je zase hodně smutno z toho, že když někdo souhlasí s mým názorem, tak začne mluvit, snad o mé, nízké úrovni a sám se věcně k mým konkrétním připomínkám vůbec nevyjádří. To že je někdo seniorem neznamená, že je na úrovni vyšší, nebo snad v evangelické církvi platí princeps inter pares?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód