Odpověď na příspěvek: Re: Krize církve obecně

Od: Anonym: David daggie Geisler <> ( 195.113.170.--- )
Kdy: 04. 07. 2009 21:58
Předmět: Re: Krize církve obecně

Na americkém křesťanském fundamentalismu mě nejvíce jako středoevropana překvapovalo, že se tak moc soustředí na obhajobu kreacionismu vůči evolucionismu. V podstatě by se dalo říci, že staví v médiích Ježíše proti Darwinovi. Nějak to nechápu…
Místo zvěstování evangelia se snažit přesvědčovat, že "moje vidění" světa, přírody a jejich zákonitostí je nutně to nejsprávnější. To už nemá nic společného ani s náboženským přesvědčením ani s alternativním vědeckým názorem. To už silně zavání totalitní ideologií.
Přitom už i E. Rádl ve svých Dějinách filozofie označil darwinismus jako filozofický směr. Takže by se měl kritik darwinismu k tomuto směru stavět jako ke každé jiné filozofii a naučit se s darwinisty diskutovat. Mám dojem, že není jiné cesty než DIALOG.
Nemusím zdůrazňovat, že zvěstování evangelia - čili novozákonní dobré zprávy o spáse člověka (člověka tehdejšího i dnešního) v Ježíši Kristu a o křesťanské svobodě (tehdy i dnes) - a porozumění této zvěsti není založeno až tak na víře v doslovnou interpretaci Genesis a akceptaci kreacionismu, ale spíše by se měl ten, který zvěstuje, i posluchač soustředit na četbu evangelií a hlavně na porozumění Listu Římanům.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód