Odpověď na příspěvek: Re: Nauka o stvoření jako hlavní problém církve?

Od: Anonym: Jan Dospiva <> ( ---.erkor.cz )
Kdy: 05. 01. 2009 18:09
Předmět: Re: Nauka o stvoření jako hlavní problém církve?

A na závěr ad 3) Personální fond:
Při stávající paušální úhradě bez ohledu na velikost a příjmy sboru často dochází k následujícímu:
Na nějakém městě existuje malý sbor o asi 20 aktivních členech, většinou v důchodovém věku. Jedná se ale o plně funkční sbor, který dělá vše, co dělat má, s plně funkčním staršovstvem, a který by byl zcela životaschopný, nebýt toho odvodu do personálního fondu, který prostě sbor i při pětiprocentním saláru není schopen zaplatit, protože musí hradit i prosté provozní náklady sboru. Církev tak tyto sbory sama dusí a nese odpovědnost za jejich zánik, není to problém jejich laxnosti a neživotaschopnosti. Přitom církev MÁ POVINNOST RŮST, zakládat nové sbory, podporovat slabší, ne vyklízet pozice tam, kde by nemusela.
Tedy shrnuto: Jak dál? Provést důslednou teologickou reflexi vlastního učení, nebýt fundamentalisty, ale přitom se důsledně držet Písma. Systematicky provádět misii a systematicky podporovat menší sbory. Pak se krize oslabí a církev přestane upadat, ale bude růst.
Howgh.