Odpověď na příspěvek: Re: Nauka o stvoření jako hlavní problém církve?

Od: Anonym: Jan Dospiva <> ( ---.erkor.cz )
Kdy: 05. 01. 2009 16:57
Předmět: Re: Nauka o stvoření jako hlavní problém církve?

Proč se o tom všem tak dlouze rozepisuji v souvislosti s diskutovanou krizí ČCE? Protože jsem přesvědčen, že Bůh tuto krizi dopouští tam, kde se jeho lid odklání od jeho slova, tam, kde zlehčuje biblickou zprávu o prvotním hříchu a z ní vyplývající výklad světa, tam, kde bez jakéhokoli pověření žehná homosexuálním svazkům, kdy ovocem takovéto teologie nemůže být nic jiného než vlažnost ve víře.
Biblický Izrael také v dobách krize hledal příčiny všude jinde než u sebe podobně jako my (v okolním nepřátelském světě, v decimování církve za doby komunismu atd. atd.) a jako pošetilá odmítal slova proroků, kteří příčinu viděli v odvrácení se od Boha, v nevěře. Vždyť přece co má s tím, že nás napadli nepřátelé, společného zbudování posvátných návrší? Tak věříme v Boha, který toto může dopustit v souvislosti s naší nevěrou nebo ne?
Nepovažuji se za proroka, ale obávám se, že pokud s tím něco neuděláme, na má slova dojde.